Wiadomości

Rusza rozbudowa kolejnych 4 przystanków na trasie Tramwaju Plus

2012-10-16, Autor: Jarosław Garbacz
Jeszcze przed 1 listopada cztery przystanki tramwajowe w ciągu ulicy Lotniczej - zyskają status przystanków podwójnych. Takie zapewnienia wrocławscy urzędnicy składali od dawna, ale dopiero teraz udało się je wcielić w życie.

Reklama

Wydłużenie peronów pozwoli na jednoczesne korzystanie z przystanków dwóm składom tramwajowym co ułatwi przesiadkę i poskutkuje zwiększeniem komfortu podróży pasażerów. Tak będzie na przystankach Bajana oraz Park Zachodni w obydwu relacjach.

Prace związane z rozbudową peronów rozpoczną się w ciągu najbliższych dni. Przeprowadzi je firma Przybud. Koszt inwestycji przekroczy 30 tysięcy złotych.


Jak w czasie trwania prac będzie odbywał się ruch tramwajowy? – Roboty związane z dobudową peronów nie zakłócą płynności ruchu kołowego ani pasażerskiego. Wszystkie przystanki poddawane rozbudowie będą funkcjonowały normalnie. Przepraszamy pasażerów za ewentualne trudności wynikające z obecności ekip wykonawcy w obrębie przystanków – uspokaja Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Przypomnijmy, że w wakacje udało się poszerzyć inny przystanek na tej trasie - położony w rejonie skrzyżowania ulicy Legnickiej z Małopanewską.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2012-10-16
  16:05:36

  0 0

  Też powinniście powiększyć przystanki na pl.orląt lwowskich i placu legionów jak tramwaje jadą z dworca świebodzkiego

 • ~pasażer 2012-10-16
  18:13:03

  0 0

  Nie ułatwi przesiadkę, tylko ułatwi ucieczkę tramwajów przed pasażerami, a także wydłuży drogę do pasów pasażerom wysiadającym. A to jest różnica.

 • ~havranek 2012-10-16
  18:51:47

  0 0

  Ściąganie gaci przez głowę. Nie tu się tworzą zatory tramwajowe, tylko na pl. 1-go Maja, na Świdnickiej, pl. Dominikańskim i jaju Reagana. Inwestuje się tam gdzie to przynosi największe zyski. Co da zaoszczędzenie 15 sekund, jeśli na każdym z wymienionych przeze mnie przystankach tramwaj potrafi stracić kilka minut.

 • ~malko 2012-10-16
  23:51:55

  0 0

  Dziś na przystanku Kwiska (kierunek Leśnica) próbowałem się dziś przesiąść z 33 na 20. Mimo, że 33 dojechało do stojącej 20, a ja wysiadłem przednimi drzwiami Skody, to po dwóch krokach motorniczy 20 zamknął drzwi i ruszył. Podobnie zdarza się na pl.JPII. Niech więc Pan Redaktor (mówiąc dosadnie) nie pieprzy, że takie przystanki ułatwiają przesiadki. Motorniczowie w dużej części przypadków mają gdzieś nasze przesiadanie. Może przydałaby się rozmowa Pana Red. z prezesem Smykiem. Może trzeba odświeżyć załogę?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.