Edukacja i nauka

Ruszają warsztaty i wykłady dla rodziców, opiekunów i wychowawców

2020-02-29, Autor: mh

W marcu odbędzie się pierwszy wykład w ramach projektu miejskiego WROdzina, który ma na celu wspieranie wrocławskich rodzin. Tematem wykładu będzie wychowywanie bez kar i nagród.

Reklama

WROdzina to projekt miejski, który ma na celu wspieranie wrocławskich rodzin poprzez przekazywanie im wiedzy, umiejętności i narzędzi potrzebnych do wychowywania dzieci. Podczas wykładów i warsztatów tematycznych rodzice i opiekunowie będą mieli szansę spotkać się z ekspertami, a także podzielić się swoimi doświadczeniami we własnym gronie.

Na marzec i kwiecień zaplanowane są dwa bezpłatne wykłady i cztery bezpłatne spotkania dla rodziców poprowadzone przez Fundację „Wychowanie w szacunku”. Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Pierwszy wykład, zatytułowany „Wychowanie bez kar i nagród”, odbędzie się 4 marca w godzinach od 17 do 19. Po jego zakończeniu będzie czas na zadawanie pytań i krótką dyskusję. Na czas wykładu organizatorzy zapewniają opiekę dla dzieci i animacje z wykorzystaniem klocków. Kolejny wykład w podobnej formule odbędzie się 1 kwietnia.

W trakcie grupowych spotkań rodzic będzie mógł wymienić się z innymi rodzicami doświadczeniami związanymi z wychowywaniem dzieci w wieku od 2,5 do 10. roku życia.

Na pierwszą grupę spotkaniową organizatorzy zapraszają rodziców bez dzieci. – Celowo chcemy stworzyć przestrzeń, w której rodzice będą mogli zająć się sobą i swobodnie rozmawiać – można przeczytać w opisie wydarzenia. Te spotkania odbędą się 25 marca i 22 kwietnia przy placu Solidarności 1/3/5.

Inną formą grupy spotkaniowej będzie spotkanie dla rodziców z małym dzieckiem do 2. roku życia. W jego trakcie nadarzy się okazja do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem i wymiany doświadczeń z innymi osobami w podobnej sytuacji życiowej. Spotkania te odbędą się 23 marca i 20 kwietnia przy placu Dominikańskim 6.

Szczegóły i informacja o zapisach znajdują się na FB.


Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 42

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Zet 2020-02-29
  12:03:25

  49 1

  Tzw. "śnieżynki" wychowywane w konwencji: NIE ma obowiązków [dawniej pedagodzy nauczali - i uważam, że mieli słuszność - że między prawami oraz obowiązkami powinna być równowaga!], są tylko przyjemności - wyrastają na skrajnych egoistów, którzy nie potrafią współpracować w grupie, budować trwałych relacji oraz związków, nie nadają się do pracy (nie chcą pracować, bowiem to obowiązki oraz wysiłek, jak też nie potrafią być rzetelni i solidni w jej wykonywaniu), itd.
  Jan Zamoyski mówił: "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie". Co więc nas dalej czeka?

 • ~Kamil Palka 2020-02-29
  21:46:49

  1 50

  Czy p.t. Zet ma czym się pochwalić na płaszczyźnie wychowania młodzieży? Jakieś wspaniałe efekty? Gdzie możemy podziwiać owoce jego edukacji???
  Czy p.t. Zet ma kompetencje do oceny programu, który skrytykował czytając bez zrozumienia?? Wychowanie bez kar i nagród to nie jest wychowanie BEZ STRESOWE, to takie wychowanie gdzie młody człowiek nie robi z siebie fałszywego głupca, żeby dostawać nagrody, jak zwierzę, jak również uczy się go WAŻNIEJSZYCH powodów do dobrego postępowania niż ucieczka przed karą. Skutki wychowania karami i nagrodami mamy dokola, gdzie ludzie potrafią poświęcić się TYLKO wtedy, gdy coś z tego będą mieć, a jeśli nie doświadczają za coś kary, potrafią być zwykłymi swiniami dla innych. dodam na koniec , że taką widzę obecną rzeczpospolitą, gdzie brakuje dobrego wychowania na dobrych ludzi (nie na szczury w pogoni za zdobycza) Oraz biedne skutki nie reformowanego przez lata systemu edukacji, gdzie ludzie krytykują A nie rozumieją co czytają.

 • ~Zet 2020-03-01
  13:47:07

  48 1

  Do ~Kamil Palka:
  Ad. 1) Tak!
  Ad. 2) Mam wrażenie Kamilu, że właśnie "skrytykowałeś [mój post] czytając bez zrozumienia"! Nigdzie nie zalecałem tresury KARA - NAGRODA, a wskazywałem na zalety systemu świadomego przyswojenia systemu wartości (by idąc przez życie - kierować się nim jako busolą). Niestety, współczesne trendy wychowania polegają na praniu mózgu, niszczeniu samodzielności, zacieraniu odpowiedzialności oraz świata realnego z fikcyjnym, by łatwiej sterować polit-poprawnym społeczeństwem.
  Mam nadzieję, że nie o takie "wychowanie" Ci chodziło!

 • ~Zet 2020-03-13
  21:53:21

  45 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Zet 2020-03-13
  21:54:06

  45 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Zet 2020-03-13
  22:15:40

  45 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~~~Zet 2020-04-21
  23:00:07

  43 0

  Do Redakcji: W czym moje trzy usunięte wpisy naruszały Wasz Regulamin?!
  To jest CENZURA!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kogo w wyborach we Wrocławiu powinna poprzeć Koalicja Obywatelska?
Oddanych głosów: 1788