Wiadomości

Ruszył remont ul. Krakowskiej od ślimaka do Rybnickiej

2011-07-04, Autor: Bartłomiej Knapik
Pierwszy etap nie oznacza utrudnień w ruchu - do połowy lipca prace obejmą wymianę studzienek kanalizacji deszczowej po obu stronach jezdni i regulację krawężnika. Utrudnienia dla kierowców pojawią się za dwa tygodnie, ale roboty mają być prowadzone w dni wolne od pracy i w godzinach nocnych.

Reklama

Zadanie jest realizowane w trybie zaprojektuj - zbuduj. Remont będzie kontynuacją prac prowadzonych w ciągu ul. Opolskiej ubiegłym roku.
- Poprawę stanu technicznego jezdni uzyskamy poprzez: frezowanie, wzmocnienie siatką stalową, nakładkę, regulację wpustów i wymianę studzienek wpustowych, regulację krawężników – tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. - Tak jak w minionym roku remont ulicy będzie prowadzony poprzez zamknięcie połówkowe jezdni, tak aby ruch dalej mógł odbywać się w obu kierunkach – dodaje.Zamknięcia połówek ulic będą wprowadzane tylko w dni wolne od pracy oraz w godzinach nocnych w ciągu tygodnia. Regulacja krawężników, wymiana studni wpustowych, wymianę wpustów ulicznych i włazów odbędzie się przy lokalnych zwężeniach jezdni w ciągu tygodnia. Zakończenie robót zaplanowano na 31 lipca.
Wykonawcą prac jest Pol - Dróg Oleśnica. Koszt prac wyniesie ok. 880 tys. zł.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~wrocek 2011-07-04
  12:35:54

  0 0

  Niecałe 2 lata temu robili remont Krakowskiej do wiaduktów - nie można było wtedy tego remontu zrobić? A nie teraz znowu utrudnienia?

  Inna sprawa, że wtedy też robili torowisko, a na zdjęciach widać, że tam asfalt już ma dziury i nadaje się do wymiany. Polscy specjaliści...

 • ~4wrocek 2011-07-05
  01:56:47

  0 0

  Do wrocek: Twój komentarz jest żenujący, widać że nie byłeś w tym miejscu od co najmniej 2 lat. Co Cię w ogóle obchodzi ta ulica skoro - być może - nigdy na niej nie byłeś?
  Ten remont (poprawa nawierzchni) to będzie tylko wymiana asfaltu, na odcinku Krakowskiej który nie był remontowany ani przebudowywany od jakichś 10 lat.
  Czemu nie mogli tego wtedy zrobić? Proste -> pieniądze. Chociaż porównując przebudowę zrobioną 2 lata temu (54 miliony zł, prace trwały ponad rok) z tym remoncikiem (0,8 miliona zł, praca potrwają miesiąc) no to mogli wtedy troszkę dołożyć i zrobić więcej, nie?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.