Rywalki rozbite, wrocławska drużyna jest w naprawdę dobrej formie

2015-11-30, Autor: jg
Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach nie wybiła koszykarek Ślęzy z rytmu. Co więcej, śmiało można stwierdzić, że czas ten nie poszedł na zmarnowanie i zespół stał się jeszcze lepszy. W meczu 10. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet wrocławianki rozgromiły na wyjeździe KSSSE AZS PWSZ Gorzów 72:43. W drugiej połowie rywali były w stanie rzucić zaledwie 13 punktów.

Wrocławianki objęły prowadzenie już w pierwszej ofensywnej akcji. Po kilku kolejnych było 6:0. Gorzowianki na moment potrafiły się zebrać i doprowadzić do remisu 10:10. Po chwili jednak rzut wolny wykorzystała Chay Shegog i już do samego końca Ślęza miała wynik pod kontrolą. Po „trójce” Egle Slciute było już 20:12. Pierwszą kwartę podopieczne Algirdasa Paulauskasa zakończyły wynikiem 22:16.

W połowie drugiej kwarty, po kolejnej „trójce” Egle Sulciute, było już 37:22 dla Ślęzy. Kilkunastopunktowa przewaga utrzymała się do połowy (po 20 minutach 41:30). To była jednak tylko przygrywka do tego, co nasze koszykarki pokazały po zmianie stron.

O ile po dwóch kwartach gorzowianki mogły się łudzić, że uda się im nawiązać wyrównaną walkę, to po trzeciej ich marzenia prysły jak bańka mydlana. Odbiły się od świetnej obrony wrocławianek. Miejscowe koszykarki miały olbrzymie problemy z wypracowaniem choćby pozycji do rzutu.

Co rusz musiały podejmować desperackie próby w ostatnich sekundach akcji. Czasem nawet i to im się nie udawało. Obrona otwierała wrocławiankom drogę do łatwych punktach z kontr. W efekcie po 30 minutach było już 59:37 dla Ślęzy. Emocje w zasadzie się skończyły, a miejscowym pozostała już tylko nadzieja na to, by ponieść jak najmniej wstydliwą porażkę. Skończyło się na 29 punktach różnicy.

To siódme zwycięstwo Ślęzy w tym sezonie. Za tydzień (6 grudnia) wrocławianki podejmą w hali AWF-u JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec (początek o godz. 17:00). Od godz. 14:00 klub zorganizuje mikołajkowe atrakcje dla kilkuset dzieci z akademii.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. – Ślęza Wrocław 43:72 (16:22, 14:19, 7:17, 6:14)

KSSSE AZS PWSZ Gorzów: Cassandra Brown 18 (2), Angel Goodrich 6, Klaudia Czarnodolska 5, Monika Naczk 4, Magdalena Szajatauer 4, Katarzyna Dźwigalska 2, Beata Jaworska 2, Katarzyna Jaworska 2, Natalia Sobek, Alicja Witkowska.

Ślęza Wrocław: Katarzyna Krężel 19 (1), Egle Sulciute 12 (3), Sharnee Zoll 8, Magdalena Leciejewska 8, Agnieszka Śnieżek 8, Chay Shegog 7, Sandra Linkeviciene 7, Joanna Czarnecka 3 (1), Dorota Mistygacz, Zuzanna Sklepowicz.