Wiadomości
Rzeźba Nawa i nowa siedziba V LO nominowane do nagrody. Można na nie głosować [ZDJĘCIA]
Od 26 kwietnia można głosować w 11. edycji plebiscytu Bryła Roku na najpiękniejszy obiekt, wybudowany lub zrewitalizowany w Polsce w 2017 roku. Wśród 10 miejsc nominowanych przez jury znalazły się dwa wrocławskie obiekty. Zwycięzcę poznamy 17 maja podczas uroczystej gali. Organizatorem wydarzenia jest serwis Bryla.pl.
Serwis Bryla.pl po raz kolejny zaprasza do głosowania w plebiscycie na Bryłę Roku. To ważna nagroda architektoniczna, między innymi dlatego, że najpiękniejszy obiekt w Polsce wybierają internauci. Ubiegłorocznym laureatem został budynek serwerowni Beyond.pl w Poznaniu, zaprojektowany przez pracownię architektoniczną ELD Poland, natomiast nagrodę jury zdobyła siedziba „Wiadomości Wrzesińskich” we Wrześni.
Zobacz także
Obiekty nominowane w tegorocznej edycji do tytułu Bryły Roku 2017 to:
1. Biurowiec Bałtyk - Poznań
2. Przedszkole Żory - Kleszczówka
3. Bulwary Wiślane - Warszawa
4. Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego - Katowice
5. Biurowiec Kanlux - Radzionków
6. Muzeum II Wojny Światowej - Gdańsk
7. Budynek mieszkalny Sprzeczna 4 - Warszawa
8. V liceum ogólnokształcące - Wrocław
9. Biuro agencji FUX - Gliwice
10. Rzeźba Nawa - Wrocław
Głosowanie na najpiękniejszy obiekt, wybudowany lub zrewitalizowany w Polsce w 2017 roku, trwa na stronie brylaroku.pl do wtorku, 15 maja, do godziny 23:59.
Najlepsze realizacje poprzedniego roku wskazało jury, w którego składzie znaleźli się: architektki i architekci prof. Ewa Kuryłowicz, Natalia Paszkowska, Katarzyna Furgalińska, Grzegorz Layer i Natalia Szcześniak, krytyk i kurator architektury Marcin Szczelina, kierowniczka działu marketingu firmy Anwis Agnieszka Gołębiewska, redaktorka prowadząca Bryla.pl Wiktoria Głodowska oraz dyrektor wydawniczy i programowy Gazeta.pl Paweł Stremski.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Królestwa Niderlandów.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Życzenia noworoczne na 2023 - gotowe do wysłania, naprawdę fajne życzenia na Nowy Rok
522247 -
Tak zmarł młody inżynier, którego martwego znaleziono w fosie we Wrocławiu. Są nowe infromacje
262481 -
Życzenia noworoczne 2023 - wyślij znajomym najlepsze życzenia noworoczne [31.12.2022 - 1.01.2023]
82586 -
Tak powstaje droga z Wrocławia do Czech. Otwarcie jeszcze w tym roku
67207 -
Życzenia noworoczne - bardzo fajne życzenia na rok 2023 - gotowe do wysłania [31.12.2022]
63004
Najczęściej komentowane
-
Mosty Pomorskie spóźnione o miesiąc. Zamiast je otworzyć, prezydent robi na nich... potańcówkę
4 -
Wrocław: Chaos na Trzebnickiej. Piesi nie mogli przejść na "zielonym"
3 -
Wypadek na autostradzie A4. Zderzyły się trzy pojazdy
3 -
Wrocławski PiS jak kadra Michniewicza
3 -
Wrocław wśród najbardziej zakorkowanych miast świata
3
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert