Wiadomości

Samorządowcy i premier rozmawiali o koronawirusie. „Najważniejsza jest współpraca ponad podziałami”

2020-03-30, Autor: bas

Przedstawiciele samorządów w poniedziałek wzięli udział w telekonferencji z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmowa była poświęcona walce z epidemią koronawirusa. Wzięli w niej udział m.in. wojewoda i marszałek województwa dolnośląskiego oraz prezydent Wrocławia.

Reklama

– Najważniejsza jest współpraca pomiędzy rządem i samorządem, ponad podziałami, bo życie i zdrowie Dolnoślązaczek i Dolnoślązaków jest dla mnie najważniejsze – powiedział po zakończeniu telekonferencji marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, który cieszy się z tego, że premier w trakcie rozmowy zadeklarował wsparcie dla wysiłków samorządu w walce z COVID-19.

Marszałek podczas telekonferencji omówił m.in. sytuację w dolnośląskich szpitalach oraz Dolnośląski Pakiet Wsparcia dla Ochrony Zdrowia, który jest realizowany w naszym województwie.

W spotkaniu z premierem brali udział też wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski i prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Ten ostatni po spotkaniu napisał na Facebooku, że wideokonferencji z premierem oraz przedstawicielami Ministerstw Zdrowia oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji była ważna, a także raz jeszcze odniósł się do kwestii zaplanowanych na maj wyborów prezydenckich. – Nie widzę na ten moment możliwości bezpiecznej dla życia i zdrowia Polaków organizacji wyborów – napisał prezydent Wrocławia. – To, co jest teraz najważniejsze, to walka z pandemią w sposób kompleksowy i z wykorzystaniem każdych dostępnych środków. Dziękuję wszystkim, którzy chcą razem sprostać temu wielkiemu wyzwaniu – czytamy w komentarzu prezydenta.

Czy ograniczyłeś wychodzenie z domu do koniecznego minimum?
Oddanych głosów: 5612

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~~~Zet 2020-03-30
  17:54:31

  45 3

  Poseł Grzegorz Braun stawia ważne pytania: "Kto wykupi Polskę?"
  "(...) Mamy taki program: z jednej strony weźcie kredyt, z drugiej strony mamy program roboty publiczne. To nie może skutkować niczym na dłuższą metę dobrym. Przez dobre rozumiemy to, że interes się kręci, jeden kupuje drugi sprzedaje, jeden i drugi odnosi z tego jakąś korzyść (...) jeśli Chiny znalazły się w takiej sytuacji, że coś trzeba było kupować. Jeżeli Francja i Niemcy widzą tą samą perspektywę, która się przed nimi otwiera, to jest pytanie czy istnieje jakiś polski kapitał, który mógłby te upadające polskie biznesy wykupić (...) Jeśli do tego stopnia tę perspektywę poważnie traktują przedstawiciele rządów położonych na zachód od polski to stawiam pytanie: kto i za ile dokona wykupu polskiej przedsiębiorczości pod jesień tego roku?" – pyta polityk.

 • ~~~Zet 2020-03-30
  20:44:43

  43 1

  50 mld zł, które otrzymaliśmy w wyniku refinansowania budżetu, wystarczy na 6-7 tygodni - powiedział w poniedziałek w Senacie premier Mateusz Morawiecki: "(...) takie są potrzeby wypłaty emerytur, chorobowego, wynagrodzeń dla nauczycieli, dla służby zdrowia".
  Co potem?

 • ~~~Zet 2020-03-30
  20:51:45

  44 2

  Według resortu zdrowia z powodu koronawirusa w Izraelu może umrzeć nawet 10 tys. osób. Jednak niemal 40 mld dolarów utraconego PKB z powodu zaostrzonej blokady oznacza krach całej gospodarki i narażenie kraju na upadek – pisze w poniedziałek izraelski dziennik „Haarec”.
  Prognoza izraelskiego ministerstwa finansów w przypadku krachu to zmniejszenie PKB o 17 proc. (w porównaniu ze wzrostem 3,3 proc. w 2019 r.), deficyt na poziomie 15,5 proc. (3,7 proc. w 2019 r.) i wzrost długu publicznego do 86,5 proc. PKB (60 proc. w 2019 r.).

 • ~~~Zet 2020-03-31
  00:10:35

  43 1

  "Trzeci bliźniak", Ludwik Dorn proponuje pewien sposób na sparaliżowanie wyborów 2020 - w tym celu: "(…) by opozycja wspólnie zawiązała Konfederację dla Obrony Zdrowia Narodu Polskiego w ramach prawa do oporu przeciwko tyranowi

 • ~~~Zet 2020-03-31
  00:12:35

  43 0

  2) Ludwik Dorn proponuje, by opozycja: "Zaapelowała do sędziów, by rezygnowali z zasiadania w okręgowych komisjach wyborczych. Komitety opozycyjnych wobec PiS kandydatów nie powinny zgłaszać kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych" - stwierdził Dorn. Uważa, że należy przekonać wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, by nie udostępniali spisów wyborców. Prowadzą rejestry i spisy wyborców, które udostępniają komisji, jak ich nie udostępnią, wyborów nie ma.

 • ~~~Zet 2020-03-31
  00:30:38

  45 0

  To jest etyka!
  Wrocław prezydenta J. Sutryk kosi kasę za parkowanie samochodów pielęgniarek pracujących w czasie epidemii koronawirusa w szpitalu im. Marciniaka, zarządzanym przez samorząd. 20 PLN dziennie! Będzie na nagrody dla urzędników (zob.: https://gazetawroclawska.pl/pielegniarka-z-wroclawia-musimy-placic-za-szpitalny-parking/ar/c1-14885575).

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.