Biznes

Ściąganie długów – nowy pomysł na biznes Leszka Czarneckiego

2012-03-12, Autor: tm
Ma nazywać się Get Back i zajmować się windykacją – mowa o nowej spółce w ramach grupy kapitałowej należącej do Leszka Czarneckiego. Rynek wierzytelności, w który inwestuje najbogatszy wrocławianin jest warty około miliarda złotych.

Reklama

O wejściu najbogatszego wrocławianina i czwartego Polaka w rankingu miesięcznika Forbes w branżę windykacyjną poinformował „Puls Biznesu”. W działalność nowej spółki mają zaangażować się spece od ściągania długów z Getin Noble Bank SA. Nowa firma grupy Getin Holding należącej do Leszka Czarneckiego będzie się nazywać Get Back.

Na jednym z portali rekrutacyjnych znaleźliśmy też ogłoszenie o naborze na stanowisko „Lider zespołu poszukiwania kontaktów w obszarze windykacji” – rekrutację prowadzi oficjalnie właśnie spółka Getin Noble Bank.

Doniesienia potwierdza Maria Bnińska, dyrektor PR w Getin Holding:

- Tak, spółka Get Back powstaje i zacznie swoja działalność w ciągu miesiąca, ale już teraz toczy się szeroko zakrojona akcja rekrutacyjna – ponieważ nowa spółka oznacza nowe miejsca pracy. Jej główną działalnością będzie windykacja - wyjaśnia.


Rynek wierzytelności w Polsce jest warty około 1 mld złotych.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~Artur 2012-03-12
  13:21:31

  2 0

  Może lepiej niech zajmie się swoim Idea Bankiem i Tax Care, bo jest tam jeszcze wiele do poprawienia, mówiąc delikatnie.

 • ~ppp 2012-03-12
  16:00:28

  1 0

  Najpierw zamącą dając kredyt z zatajonymi kosztami a później napuszczają takie firmy do dalszego pogrążenia pożyczkobiorcy. Dlatego takie właśnie firmy małżeństwu mające mizerne emerytury dostaje kredyt pół bańki na kościół a później domy zabiera.

 • ~d.t 2012-03-13
  07:48:58

  1 0

  Oj znam to od podszewki najpierw wypuścił na rynek przez swoje banki kredyty dla ludzi którzy nie mieli zdolności kredytowe a posiadają jakas unieruchomosc , kupę kerdytow narozdawal a teraz to wszystko odbierze zgodnie z prawem zawsze sie dziwilem ze udziela kredytów dla ludzi którzy nie maja zdolności kredytowej a tu wyszło szydlo z worka

 • ~hohenzollern 2012-03-13
  10:27:10

  1 0

  Żeby zabrać komuś nieruchomość, to nie jest takie proste, jak się niektórym wydaje.

 • ~Wkurzman 2012-03-13
  17:05:29

  1 0

  Jeszcze przeklniecie korporacje, jak Wasi rodzice przeklinali PZPR.

 • ~Hydra u LIK 36 2012-04-25
  23:22:12

  1 0

  Przyjdzie kryska na Matyska, gdy "wyklęty powstanie lud ziemi". Połowa życia w luksusie a połowa na Syberii.

 • ~ogo 2014-04-18
  17:14:48

  1 0

  I takich oszustów w Polsce będzie coraz więcej!
  Należy wiedzieć, że żadna firma windykacyjna nie ma żadnych praw do jakiegokolwiek długo lub rzekomego długu, bo od takich spraw są Sądy, a potem komornicy!
  Windykacje to działania poza prawem na nieświadomych obywatelach!
  Nam oszuści z Getin Banku sfałszowali dokumenty kredytowe pomijając wszystkie normy prawa, a teraz przyszły kartki z GetBack, bo wszystkie do tej pory firmy windykacyjne przy opisaniu tej sprawy nie mają żadnych praw bez wyroków sądowych!
  Oszuści z Getin Banku WPADLI PO SIEDMIU LATACH SPŁATY PRZY dublowaniu polisy AC oraz żądali na jeden dzień spłaty trzy różne kwoty!
  Po zgłoszeniu sprawy na Policję okazało się, że nasza umowa, to kopia z naszymi skopiowanymi podpisami!
  Wydało się , że pośrednik który załatwiał formalności nie mógł na swych dokumentach przewłaszczyć samochodu w wydziale komunikacji, to je po prostu sfałszował i wyłudził nasze podpisy!
  Okazało się, że nie ma w żadnych dokumentach, że nasza umowa miała zostać zawarta za pomocą jakiegoś pośrednika z firmy Euro Invest Group, który jak się wydało podrobił podpisy za bank na sfałszowanej umowie po to, aby przewłaszczyć ten samochód na jeden dzień!
  Okazało się, że teraz mamy różne oświadczenia woli stron, a oszuści wyprowadzili pieniądze z banku jak się wydało, aby nas okradać i oszukiwać!
  Teraz sprawą zajmuje się Policja i Prokuratura, a pieniądze podlegają zwrotowi!
  Tak okradali, że sami się wkopali !

 • ~jarosław 2015-01-16
  15:13:57

  0 0

  Dostałem właśnie od getback pismo. Co mam robić? Płacić? Piszą że chcą iść na ugode, tylko musze zadzwonić. Pomóżcie

 • ~bellaton 2015-02-26
  18:01:32

  0 0

  Oczywiście, że zadzwoń, bardzo możliwe, ze zaproponują Ci korzystne warunki. Czas nie działa na Twoją korzyść, a skierowanie sprawy do sądu to kolejne koszty.

 • ~Dzeus 2015-03-24
  11:34:27

  0 0

  Jak się zaciąga długi, to trzeba je spłacać - proste. Firmy podobnego typu już dość długo działają na polskim rynku - i jednak są impulsem do wyjścia z pętli długów.

 • ~soniaa 2015-05-19
  12:53:15

  0 0

  Nowym pomysłem ale nie Pana LeszkaCz jest samodzielna windykacja online.
  Tu jest trochę informacji jak to się robi np. http://vindicat.pl/faq/ i wydaje się to jakaś alternatywa dla tych którym szkoda pieniędzy na płacenie prowizji takim firmom które może odzyskają a może nie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.