Sebastian Mila: Jesteśmy inteligentni

2012-03-18, Autor: mw
W wygranym 3:0 meczu z Cracovią dwa gole zdobył Sebastian Mila. Na prowadzenie wrocławian wyprowadził już w czwartej minucie Cristian Diaz. Piłkarze Śląska po spotkaniu niemal jednogłośnie mówili, że dla nich był to bardzo ważny mecz.

Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław): Może z boku wyglądało to tak, że wygraliśmy gładko i łatwo. Ale ten mecz kosztował nas dużo zdrowia i musieliśmy się nieźle nabiegać. Najważniejsze jednak, że wygraliśmy. Długo czekaliśmy na to pierwsze zwycięstwo wiosną, ale mam nadzieję, że teraz już wskoczyliśmy na właściwy tor i będzie z meczu na mecz coraz lepiej. W drugiej połowie mogliśmy jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale spokojnie, trzy gole to też bardzo dobry wynik. Oby w każdym meczu było tak samo, to będziemy zadowoleni.

Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław): Najważniejsze, że w końcu wygraliśmy. Zagraliśmy skutecznie i dobrze taktycznie. W drugiej połowie mieliśmy jeszcze szanse na kolejne gole i mogliśmy wygrać w sumie jeszcze wyżej. Cracovia natomiast praktycznie ani razu poważnie nam nie zagroziła.. To może być taki nasz mecz na przełamanie i głęboko liczę, że tak będzie. Ostatni tydzień, a nawet dłuższy okres, mieliśmy trudny, ale wiedzieliśmy, że tylko sami sobie możemy pomóc. Każdy zespół ma lepsze i gorsze okresy. My przez ostatnie półtora roku mieliśmy ten lepszy okres, a teraz dopadł nas kryzys. Teraz w końcu jednak wygraliśmy i walczymy dalej. Na pewno szkoda straconych punktów we wcześniejszych spotkaniach, ale jeszcze nie wszystko jest stracone. Przed nami kolejne mecze i trzeba myśleć o tym, co przed nami, a nie o tym co było.

Sebastian Mila (Śląsk Wrocław): Cieszę się przede wszystkim ze zwycięstwa drużyny, bo to był nas bardzo trudny moment. Nie łatwo było zebrać się w sobie. Atmosfera przed meczem z Cracovią wcale nie była taka zła, jak opisywały ją media. To prawda, że nie był to łatwy okres dla nas, ale cała drużyna pokazała, że jest bardzo inteligentna i podeszła bardzo poważnie do tej sytuacji. Wspieraliśmy się cały czas nawzajem i dzisiaj na boisku pokazaliśmy to samo. Cieszy to, że udało nam się strzelić aż trzy bramki. To było fajne uczucie, bo trochę z nas to powietrze ostatnio uchodziło. Mam nadzieję, że po dzisiejszym zwycięstwie kolejne spotkania będą dla nas dużo łatwiejsze. Nie powiedziałbym jednak, że to zwycięstwo przyszło nam łatwo i że Cracovia była tak słaba. Bardziej jestem ciekaw, jak wyglądał by nasz mecz z Koroną, gdybyśmy zagrali tak, jak dzisiaj. Dzisiaj bowiem wyglądaliśmy bardzo dobrze fizycznie. Wydaje mi się, że jesteśmy na dobrym etapie i że odpaliliśmy właśnie w tym momencie.