Na sygnale

Sędziwa wrocławianka zginęła pod kołami samochodów nieopodal dworca Nadodrze

2013-11-22, Autor: jg
Tragedia w czwartkowy wieczór na ulicach Wrocławia. W wypadku na placu Staszica zginęła starsza kobieta potrącona przez dwa samochody osobowe.

Reklama

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło kilka minut przed godziną 20 w czwartek wieczorem. Kobieta w wieku około 80 lat została na placu Staszica potrącona przez samochód osobowy, niestety po chwili najechało na nią drugie auto. Piesza nie miała szans na przeżycie i z powodu rozległych obrażeń ciała zmarła na miejscu.

 

Policjanci oraz prokurator do późnych godzin wieczornych zbierali wszystkie ślady, które pozwolą wyjaśnić dokładny przebieg i okoliczności tego dramatu.

 

 

Ze wstępnych informacji wynika jednak, że sędziwa wrocławianka przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu i to właśnie ona może być winna spowodowania całego nieszczęścia.

 

W wypadku kluczowa mogła być też śliska nawierzchnia i słabsza widoczność niż za dnia. Wszystko będą wyjaśniać teraz śledczy podczas dochodzenia.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~wrati 2013-11-22
  01:51:14

  2 1

  "Ze wstępnych informacji wynika jednak, że sędziwa wrocławianka przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu i to właśnie ona może być winna spowodowania całego nieszczęścia."

  jeeli pani miala problemy z chodzeniem, a w tym wieku pewnie nie tylko z tym. kierowca ma obowiazek umozliwic przejscie takiej osobie w kazdym miejscu na drodze. no ale trudno kogos nawet spostrzec jadac 80km/h po niemieckich kocich lbach. wiem co mowie bo znam dobrze to miejsce. tranzyt z polnocy wjezdza w miasto ile fabryka dala.

 • ~gru 2013-11-22
  06:31:52

  0 0

  Co za typ. brak ci mózgu i wyobraźni

 • ~onaa 2013-11-22
  14:25:12

  4 0

  zgadzam się, że pani mogła mieć kłopoty z chodzeniem i mogę zrozumieć to że chciała przejść krótszą drogą. Ale takie panie często nie pomyślą że jest ciemno, mokro a ludzie ubrani są tak że ledwo ich widać. Zazwyczaj jest tak że im starsza osoba tym mniej ma wyobraźni i tym bardziej jej się wydaje że wszystko się jej należy. Bardzo mi przykro z powodu wypadku tej pani ale nie zdziwię się jeżeli to była jej wina. Nie raz widziałam starsze osoby przechodzące sobie przez naprawdę ruchliwą jezdnię albo na czerwonym bo co będzie stała! Może być że kierowcy jechali za szybko, ale zazwyczaj każdy czujność wzmaga koło pasów bo ktoś tam może wyjść i nikt 30 km/h jechać nie będzie

 • ~mieszczanin 2013-11-23
  12:56:14

  2 0

  W ogromnej mierze temu wypadkowi winne jest miasto, które nadal całą Pomorską i Staszica traktuje jak drogę krajową numer 5. Wzdłuż Pomorskiej są dwa (!?!) przejścia dla pieszych z idiotycznymi światłami a w miejscu gdzie Pomorska dochodzi do Staszica jest kolejne beznadziejne przejście dla pieszych, które nie dosyć że ma bardzo krótki cykl świateł dla pieszych, to stojący na przystanku tramwaj jadący w kierunku północnym NIE MIEŚCI się i tylny wóz zasłania CAŁE przejście dla pieszych. Dodatkowo swoje dorzucają kierowcy, którzy odreagowują korki na Dubois/Pomorskiej i ścigają się Pomorską nierzadko dwoma pasami (ignorując zakaz poruszania się po buspasie).
  Ciekawe ile jeszcze będzie wypadków, zanim władze miasta zamiast pieniędzy na "Szmaciankę Wrocław" wydadzą przynajmniej ułamek tej kwoty na remont (ale prawdziwy remont, a nie nalepianie placków na kostkę) Pomorskiej i Staszica? Królu Rafale - ile ludzi ma jeszcze zginąć za wątpliwy "wizerunek" miasta w postaci takiego sobie klubiku najemników?!?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.