Setka FutureNet Śląska. Wrocławianie pewnie wygrywają w Łowiczu [RELACJA]

2018-10-28, Autor: prochu

FutureNet Śląsk Wrocław nadal pozostaje niepokonaną ekipą w 1. lidze. W sobotę podopieczni Radosława Hyżego bez większych problemów pokonali w Łowiczu Księżaka 100:77. Najskuteczniejszym zawodnikiem WKS-u tradycyjnie był Aleksander Dziewa, który rzucił 26 punktów i zebrał 10 piłek.

Łowiczanie mogli mieć spore nadzieje przed meczem ze Śląskiem. Co prawda wrocławianie jeszcze w tym sezonie nie zaznali porażki i byli murowanym faworytem, to jednak przed tygodniem w starciu z outsiderem z Siedlec mieli ogromne problemy i ostatecznie wygrali dopiero po dogrywce. Skoro SKK potrafił postawić się wyżej notowanemu Śląskowi, to równie dobrze Księżak mógł pokusić się o sprawienie niespodzianki.

Po sześciu minutach gry i kolejnym celnym rzucie Marcina Salamonika miejscowi prowadzili 15:10, a ich gra wyglądała bardzo obiecująco. Śląsk jednak dał się "wyszumieć" rywalom i bardzo szybko doprowadził do wyrównania, a nawet wyszedł na prowadzenie. Główna w tym zasługa Aleksandra Dziewy, który w krótkim czasie zdobył siedem punktów. Po 10 minutach w Łowiczu był remis 21:21, ale obraz gry szybko uległ zmianie.

W drugiej kwarcie wrocławianie wrzucili wyższy bieg i po prostu odjechali Księżakowi. Podopieczni Radosława Hyżego wygrali fragment 16:2 i objęli wysokie prowadzenie, dzięki któremu kontrolowagi przebieg wydarzeń. Po 20 minutach wygrywali różnicą 16 punktów, w trzeciej kwarcie już 21 "oczkami", a w ostatniej odsłonie przewaga wzrosła do 23 punktów. I ostatecznie zakończyło się właśnie na takiej różnicy, a wynik spotkania ustalił Tomasz Żeleźniak na niespełna piętnaście sekund przed końcem meczu.

Śląsk dzięki okazałej wygranej powraca na fotel lidera 1. ligi, a już we wtorek - 30 października - rozegra kolejne spotkanie. Koszykarze WKS-u w ramach rozgrywanego awansem meczu 10. kolejki, podejmą Energa Kotwicę Kołobrzeg i w tym starciu również będą faworytem.

Księżak Syntex Łowicz - FutureNet Śląsk Wrocław 77:100 (21:21, 16:32, 20:20, 20:27)
Księżak Syntex: Grzeliński 22 (2), Salamonik 20 (1), Kobus 16 (2), Stopierzyński 12, Włuczyński 3 (1), Świderski 2, Motel 2, Nieporęcki 0, Ratajczak 0, Bojko 0, Gładki 0, Dąbek 0.
FutureNet Śląsk: Dziewa 26 (4), Musiał 19 (4), Kulon 14, Krakowczyk 10 (2), Żeleźniak 10 (1), Leńczuk 8 (2), Skibniewski 7, Michałek 4, Pietras 2.