Siatkarki Impela znów nie zachwyciły, ale wygrały horror w Białymstoku

2012-10-29, Autor: Tomasz Jawor
Zawodniczki Impela Wrocław jechały do Białegostoku, aby udowodnić kibicom, że słaby początek sezonu był tylko wypadkiem przy pracy. Po emocjonującym pięciosetowym pojedynku wygrały 3:2, jednak niestabilność formy wrocławianek jest na pewno poważnym zmartwieniem trenera Błaszczyka.

Po raz kolejny siatkarki Impela nie potrafiły dobrze wejść w mecz, mając ogromne problemy z przyjęciem. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły przegrywając 6:8, a styl gry nie rokował nic dobrego. W dalszej części seta, obie drużyny seryjnie traciły punkty doprowadzając jednak do remisu 17:17. Akademiczki lepiej rozegrały końcówkę seta i zwyciężyły w nim 26:24.

W drugim secie zawodniczki ze stolicy Dolnego Śląska popełniały mniej błędów indywidualnych i od początku partii regularnie punktowały. W końcówce seta na tablicy wyników pojawił się rezultat 17:10 dla przyjezdnych, jednak po kilku zmianach trenera gospodyń białostocczanki odrobiły część straty, przegrywając ostatecznie 23:25.

Kolejna partia niestety przyniosła rozczarowanie, mimo zmian i przerw technicznych na żądanie trenera Rafała Błaszczyka, zawodniczki wrocławskie nie potrafiły odrobić strat i przegrały 18:25. Kibice Impelek mogli obawiać się czwartego seta, jednak gra wrocławskich siatkarek znów odzyskała blask. Od początku wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, stale ją powiększając.

Partia została wysoko wygrana 25:13, a zawodniczki pokazały, że przy odpowiedniej koncentracji, w drużynie drzemie ogromny potencjał. Podobnie jak w meczu z Budowlanymi Łódź o ostatecznym wyniku musiał zadecydować tie break i podobnie jak w poprzedniej kolejce wrocławianki rozegrały tę partię po mistrzowsku. Mimo starań zawodniczek z Podlasia, Impel wygrał 15:6 i w całym meczu 3:2.

Wrocławska drużyna odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie Orlen Ligi, a kolejny mecz rozegra u siebie w niedzielę 4 listopada z Atomem Trefl Sopot.

AZS Białystok - Impel Wrocław 2:3 (26:24, 23:25, 25:18, 13:25, 6:15)
Sędziowie: Jacek Litwin , Tomasz Flis MVP: Vesna Djurisić.

AZS Białystok: Kurnikowska (12), Jack (12), Rzenno (2), Cabajewska (7), Krystle (16), Chmiel (4), Bulbak (libero) oraz Tomsia (1), Thompson (11) i Polak.

Impel Wrocław: Staelens (3), Mroczkowska (11), Wilson (11), Rosner (13), Djurisić (12), Polak (4), Medyńska (libero) oraz Konieczna (15) i Haładyn.