Siatkarki Impelu trenowały z MKS-em Kalisz

2017-12-30, Autor: prochu

W Lidze Siatkówki Kobiet trwa przerwa świąteczna. Nie oznacza to jednak, że zespoły próżnują. By wrócić do siatkarskich obowiązków i zachować rytm meczowy, sztab Impelu Wrocław zdecydował się na wspólny trening z MKS Kalisz.

Wspólny trening Impelek i zawodniczek MKS Kalisz odbył się w sobotę - 30 grudnia - w hali treningowej Impelek, przy ulicy Wietrznej. Jest to jeden z elementów przygotowania się wrocławianek do zbliżających się meczów Ligi Siatkówki Kobiet. W kwestii rywalizacji - zespoły rozegrały sześć setów od stanu 15:15, które były punktowane na różnych zasadach. Treningowy mecz zakończył się zwycięstwem Impelu 4:2.

- Mieliśmy możliwość treningu i gry z MKS Kalisz, który jest liderem rozgrywek I ligi kobiet. Wspólnie z trenerem Mariuszem Wiktorowiczem zaplanowaliśmy trening, który pozwoli naszym zespołom wrócić do rytmu meczowego po przerwie świątecznej - komentuje Marek Solarewicz, trener Impelu. MKS Kalisz to lider rozgrywek I ligi kobiet. W trzynastu meczach stracił tylko trzy punkty i jest, na ten moment, jednym z kandydatów do awansu do meczu barażowego o LSK.

Najbliższy mecz Impelki rozegrają 6 stycznia o godzinie 17 w Hali Orbita, a do Wrocławia przyjedzie wtedy Trefl Proxima Kraków. Bilety do kupienia w sprzedaży internetowej oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.