Siatkarki Impelu wygrały po raz drugi w sezonie i są już liderkami tabeli

2013-10-15, Autor: jg/impelwroclaw.pl
Po zwycięstwie w pierwszym meczu sezonu, zespół Impel Wrocław udał się na wyjazdowe spotkanie z drużyną BeefMaster Budowlani Łódź. W Atlas Arenie wrocławianki zwyciężyły 3:0 (25:17, 25:10, 25:17). MVP spotkania została Agnieszka Kąkolewska. Kolejny mecz naszych siatkarek już w sobotę w Hali Orbita.

Zespół Impel Wrocław rozpoczął mecz w składzie: Dirickx, Konieczna, Mroczkowska, Sieczka, Wilson, Kąkolewska i Medyńska (libero). Od początku pierwszego seta styl gry narzuciły Impelki. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:2. Po powrocie na parkiet wrocławianki powiększały przewagę, która na drugiej przerwie technicznej wynosiła siedem punktów. Impelki do końca pierwszego seta skutecznie zagrywały i doprowadziły do zwycięstwa w pierwszej odsłonie 25:17.

Drugi set to zdecydowane zwycięstwo wrocławianek. Wypracowaną do pierwszej przerwy technicznej (3:8) przewagę wrocławianki skutecznie powiększały. Na drugiej przerwie technicznej zespół Impel Wrocław prowadził 16:9. Do końca seta nasze siatkarki pozwoliły Budowlanym zdobyć tylko 1 punkt i zwyciężyły drugą odsłonę 25:10.

Po dziesięciominutowej przerwie Impelki utrzymały bardzo dobrą formę i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły dwoma punktami. Na drugiej przerwie technicznej wrocławianki prowadziły 16:15. Do końca trzeciego seta na parkiecie dominował zespół Impel Wrocław, który wygrał ostatnią odsłonę 25:17 a w całym meczu 3:0.

Impelki skutecznie zagrywały i blokowały. W spotkaniu zdobyły siedem punktów bezpośrednio z zagrywki, Agnieszka Kąkolewska zaserwowała cztery asy. Blokiem wrocławianki zdobyły 15 punktów, Makare Wilson siedem razy skutecznie zablokowała rywalki. Kolejne spotkanie Impelek odbędzie się 19 października o godzinie 17:00 w hali Orbita we Wrocławiu. Przeciwnikiem wrocławianek będzie zespół KS Pałac Bydgoszcz.

Beef Master Budowlani Łódź - Impel Wrocław 0:3 (17:25, 10:25, 17:25)

BeefMaster Budowlani Łódź: Śliwa 3, Love 6, Nuszel 5, Trach 4, Cabrera 4, Sikorska 3, Durajczyk oraz Grajber 5, Cabajewska 2, Kwiatkowska 5.

Impel Wrocław: Dirickx 4, Konieczna 13, Mroczkowska 7, Sieczka 9, Wilson 13, Kąkolewska 11, Medyńska oraz Brinker, Pyziołek 2.