Siatkarze Gwardii w końcu wygrali z Chrobrym Głogów. W niedzielę kolejny mecz [RELACJA]

2018-04-22, Autor: prochu

Ależ emocje w hali przy ulicy Krupniczej! Siatkarze Gwardii wrócili z dalekiej podróży, a ich rywale doświadczyli starego siatkarskiego porzekadła, które mówi "kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3". Wrocławianie odwrócili losy spotkania i wygrali pierwszy mecz II rundy play-off z Chrobrym Głogów 3:2.

Gwardziści mieli coś do udowodnienia swoim rywalom, bo ci dwukrotnie ich pokonali w rundzie zasadniczej. Sobotnie spotkanie też lepiej zaczęli głogowianie, którzy wygrali pierwszego seta do 23, a kolejną partę do 20. Wrocławianie w końcu się przebudzili w trzeciej odsłonie, którą zwyciężyli 25:22, lepsi okazali się także w następnym secie - tu już przewaga nieco większa, bo skończyło się na 25:14. W dramatycznym tie-breaku Gwardia wygrała 15:10 i odniosła pierwsze zwycięstwo w tej rywalizacji. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano środkowego Gwardii, Dawida Obrempalskiego.

- Przespaliśmy trochę początek meczu, trzeba przyznać. Zrobiła się średnia atmosfera. Później na szczęście się odbudowaliśmy. To sukces całego zespołu, nie mam co do tego wątpliwości. Starałem się coraz więcej blokować z każdym setem, ustawiać się do bloku, żeby pomóc w jak największym stopniu drużynie - oceniał na gorąco Dawid Obrempalski. - Po takich pięciu setach w niedzielę zobaczymy, kto jest w lepszej dyspozycji na teraz, po tej fizycznej stronie. Lekko nie będzie. To zwycięstwo numer 1 daje nam jednak przewagę psychologiczną, wyszarpaliśmy ten sukces. Chcemy dołożyć drugie i iść za ciosem - dodał.

Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Kolejne spotkanie odbędą się 22 kwietnia (niedziela) we Wrocławiu oraz 28 kwietnia (sobota) w Głogowie. Ewentualne kolejne mecze zaplanowane są na 29 kwietnia w Głogowie (niedziela) i 2 maja we Wrocławiu (środa).

Gwardia Wrocław - Chrobry Głogów 3:2 (23:25, 20:25, 25:22, 25:14, 15:10)
Gwardia: Jajor (12), Obrempalski (9, MVP), Sternik (6), Jasnos (14), Jutrzenka (21), Cierniak (13), Biela (libero) i Lebioda (libero) oraz Nawrocki (1), Florek, Jarzyński, Fijałka (2), Śnieżek (1).