Siatkówka: Druga porażka Gwardii

2010-04-21, Autor: Piotr Kolisko
W serii play-off PlusLigi Kobiet wrocławska Gwardia przegrywa już 2:0.

Jednostronny peirwszy mecz między Aluprofem Bielsko-Biała a Impelem Gwardią Wrocław nie zwiastował, iż drugie starcie tych drużyn może przynieść inny wynik jak tylko łatwą wygraną zespołu gospodyń. Nic bardziej mylnego - drugi pojedynek pokazał, że podopieczne trenera Błaszczyka są zdolne do gry na poziomie pozwalającym na nawiązanie równorzędnej walki z zespołem Aluprofu.

Początek pierwszego seta drugie starcia kiedy to Gwardia utrzymywała długo bezpieczną przewagę po udanych akcjach Zuzanny Efimienko i Moniki Czypriuk były sygnałem do pogoni dla zespołu Aluprofu. Dobre akcje zawodniczek z Bielska w tym głównie Joanny Wołosz sprawiły, iż to sytuacja zawodniczek Gwardii stała się kryzysowa.

Podopieczne trenera Błaszczyka doprowadziły jednak do remisu a w sytuacji posiadania piłki setowej z pola zagrywki pomyliła się Marta Czerwińska. To wykorzystały zwodniczki gospodyń i to zespół BKS-u prowadził w tym spotkaniu 1:0. Zdeterminowane wrocławinki od początku drugiego seta rozpoczęły zmasowany atak a trzy udane zagrania bloku Gwardii doprowadziły do prowadzenia 22:15, które zawodniczki z Wrocławia utrzymały do końca seta.

Partie numer 3 i 4 należały jednak już tylko do zespołu Aluprofu a pogrom w trzecim secie zakończonym wynikiem 25:8 był momentem przełomowym tego spotkania. Kolejne spotkanie odbędzie się już 25 kwietnia o godzinie 14.45 w hali Orbita.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Impel Gwardia Wrocław 3:1 (28:26, 23:25, 25:8, 25:17)

BKS Aluprof: Katarzyna Skorupa (2), Natalia Bamber (8), Karolina Ciaszkiewicz (16), Jolanta Studzienna (16), Eleonora Dziękiewicz (8), Anna Barańska (12), Agata Sawicka (libero) oraz Dorota Świeniewicz (5), Mariola Wojtowicz, Iwona Waligóra (3), Anna Kaczmar.

Impel Gwardia: Joanna Wołosz (4), Dominika Sobolska (4), Bogumiła Barańska (6), Zuzanna Efimienko (8), Monika Czypiruk (13), Marta Czerwińska (7), Aleksandra Krzos (libero) oraz Agnieszka Jagiełło, Olga Owczynnikowa, Aleksandra Szafraniec.