Siatkówka: Impel świetnie zaczął play-off

2014-03-18, Autor: red
W ćwierćfinałowych zmaganiach rywalem Impela Wrocław jest drużyna Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Banku BPS Muszyny. W pierwszym meczu play-off Impelki pewnie pokonały rywalki i objęły prowadzenie 1:0 w rywalizacji. Drugi mecz w hali Orbita we wtorek o godz. 18.

Mecz rozpoczął punktowy blok pary Wilson-Kaczor. Kolejne punkty zdobywały przyjezdne- asem popisała się Aleksandra Jagieło, a ze skrzydła atakowała Karolina Różycka. Impelki szybko niwelowały straty- skuteczna z drugiej linii była Katarzyna Mroczkowska, a z obiegnięcia atakowała Makare Wilson (4:4). Kolejna akcja należała do Joanny Kaczor, która atakowała z drugiej linii. Błędy po stronie Mineralnych powiększały prowadzenie (11:6), wobec czego o czas poprosił trener Bogdan Serwiński. Przyjezdne odrobiły straty (11:10), głównie dzięki dobrej postawie Ivany Plchotovej w polu serwisowym. Implus do dobrej gry dała Joanna Kaczor pewnie atakując z lewego skrzydła.

W odpowiedzi rywalki zagrały ze środka, a punkt zdobyła Sylwia Wojcieska. Atak Aleksandry Jagieło dał remis po 13. Z prawej strony, atakiem blok rywalek przełamała Joanna Kaczor (14:13). Skuteczne obicie w wykonaniu Maren Brinker dało przerwę techniczną przy stanie (16:14). Przyjezdne świetnie wykorzystywały kontrataki, a po asie serwisowym Mariny Cvetanović prowadziły (18:17). Po raz kolejny skuteczna ze środka była Joanna Kaczor, a krótka Agnieszki Kąkolewskiej dała kolejny remis (19:19). Ostatecznie Impelki, wygrały seta do 25:23.

Set drugi, otworzyła Maren Brinker. Kolejny punkt, Katarzyny Mroczkowskiej oraz blok Agnieszki Kąkolewskiej dały remis po 4. Kiwką zaskoczyła rywalki Frauke Dirickx. Jeszcze przed przerwą techniczną o czas poprosił trener Bogdan Serwiński. Skutecznie z blokiem rywalek radziła sobie Katarzyna Mroczkowska. Kolejny punktowy blok zatrzymał Mineralne- tym razem blokowała Joanna Kaczor (10:7).

Z lewego skrzydła punktowała Maren Brinker, a kolejny blok wrocławianek dał drugą przerwę techniczną (16:12). Skutecznie atakowała Katarzyna Mroczkowska, która chwilę później posłała asa serwisowego (21:15). Rywalki zdobyły w obronie kolejne punkty, jednak przewaga zbudowana w początkowej fazie seta oraz ataki Katarzyny Mroczkowskiej i Makare Wilson dały wygraną w kolejnej partii, tym razem do (25:22).

Trzeci set od początku przyniósł wyrównaną walkę. Skutecznie z obiegnięcia atakowała Makare Wilson (3:3). W kolejnych akacjach górą były przyjezdne (3:5), jednak po raz kolejny kiwką Frauke Dirickx zaskoczyła rywalki. Punktowy blok Joanny Kaczor dał prowadzenie (7:6). Bohaterką następnej akcji była Agnieszka Kąkolewska, która z krótkiej atakowała w trzeci metr. Muszynianki nie dawały za wygraną i były zawsze krok za Impelkami. As serwisowy Sylwii Wojcieskiej dał remis po 10. Ewelina Sieczka atakowała ze skrzydła (11:12). Skuteczna z obiegnięcia była również Makare Wilson, a po ataku w antenkę Karoliny Różyckiej na tablicy wyników widniał kolejny remis - po 13.

Nie do zatrzymania z prawego skrzydła była Joanna Kaczor (15:15). Z krótkiej punkt zdobyła Agnieszka Kąkolewska, a wynik oscylował wokół remisu. Punkt blokiem zdobyła Makare Wilson blokując Sylwię Wojcieską. Asa serwisowego na stronę rywalek posłała Agnieszka Kąkolewska (20:18). Kolejną sytuacyjną piłkę na prawym skończyła Joanna Kaczor, a drugiego asa w krótkim odstępie czasu zanotowała Agnieszka Kąkolewska. Ewelina Sieczka wybiła piłkę po bloku rywalek (23:18), a kolejny blok Makare Wilson dał piłkę meczową. Punktowy blok, w wykonaniu Makare Wilson zakończył seta (25:19) oraz spotkanie 3:0.

Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna 3:0 (25:23;25:22;25:19)

Impel Wrocław: Mroczkowska, Kąkolewska, Wilson, Gryka, Brinker, Kaczor, Pyziołek (libero) oraz Dirickx, Medyńska, Sieczka. Muszynianka: Cvetanovic, Różycka, Mazurek, Wojcieska, Jagieło, Plchotova, Maj (libero) oraz Jasińska, Piątek, Kurnikowska.

MVP spotkania: Katarzyna Mroczkowska.