Wiadomości

Skandaliczna decyzja Komisji Ligi w sprawie kar dla piłkarzy Śląska!

2012-05-17, Autor: Mariusz Wiśniewski
Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Ligi Ekstraklasy SA zadecydowano o dyskwalifikacji na pięć spotkań rangi mistrzowskiej sześciu zawodników Śląska Wrocław. To kara za wulgarne piosenki o Legii Warszawa podczas fety na Rynku.

Reklama

Sebastian Mila, Rafał i Łukasz Gikiewiczowie, Mariusz Pawelec, Patrik MrazDalibor Stevanović nie będą mogli zagrać w pierwszych pięciu meczach nowego sezonu w T-Mobile Ekstraklasie. Dodatkowo Mila będzie musiał zapłacić 20 tysięcy a pozostali piłkarze po 10 tysięcy złotych. W wyjaśnieniu Komisja napisała, że Mila został ukarany wyższą kwotą, bo jest kapitanem zespołu oraz reprezentantem kraju i takie zachowanie mu szczególnie nie przystoi.

 

Przypomnimy, że chodzi o zachowanie piłkarzy podczas mistrzowskiej fety na wrocławskim rynku. Dokładnie o z piosenkę: "Gdzie twoje berło, gdzie twoja korona, gdzie twoje mistrzostwo Legio pier...".

- Nie rozumiemy tej decyzji, a nasi piłkarze na pewno będą się od niej odwoływać. Nie pochwalamy oczywiście tego co się stało, ale przypominam, że  przeprosiliśmy Legię, a zawodnicy wykazali skruchę. Mimo wszystko zostaliśmy ukarani bardzo dotkliwie, bo teraz przez 1/3 rundy będziemy musieli sobie radzić bez  sześciu czołowych zawodników. Naszym zdaniem kara jest nieadekwatna do  popełnionego przewinienia - mówi rzecznik Śląska Wrocław, Michał Mazur.

Rzecznik Ekstraklasy S.A., Adrian Skubis, tłumaczy: - Komisja wzięła pod uwagę postawę klubu i piłkarzy, bo kara jest i tak niższa od tej, którą otrzymał Semir Stilić z Lecha. Sebastian Mila musi zapłacić więcej niż koledzy, bo komisja uznała, że jako kapitan zespołu powinien być nieskazitelny.

Kilka dni temu Komisja za śpiewanie wulgarnych piosenek o Legii podczas spotkania z kibicami zawiesiła Semira Stilicia na sześć meczów i nałożyła karę 20 tysięcy złotych.

 

Nie ulega kwestii, że zachowanie piłkarzy Śląska było skandaliczne i kara się należała. Ale czy aż taka? Pięć meczów to 1/3 jednej rundy rozgrywek. Poza tym trudno zrozumieć zawieszenie skoro cała sytuacja miała miejsce poza boiskiem i nie odbywała się pod sztandarami Ekstraklasy. Temperaturę podgrzewa także fakt, że w poprzednim sezonie po warszawskich derbach zawodnicy Legii śpiewali równie wulgarne piosenki ze swoimi kibicami o lokalnym rywalu i nie zostali w żaden sposób ukarani.

 

Piłkarze Śląska już zapowiedzieli, że złożą odwołanie.

Tak piłkarze fetowali z kibicami zdobycie mistrzostwa Polski:

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (22):
 • ~czytelnik 2012-05-17
  19:06:29

  0 0

  Spodziałem się tego. Warszawka wykorzystała okazję. Ale ch... wam w dupę. Przeszliśmy tyle, to i to przejdziemy. Ale jak zagramy z wami to cały stadion ryknie; GDZIE TWOJE BERŁO GDZIE TOWJA KORONA GDZIE TOWJE MISTRZOSTWO LEGIO PIERDOLONA!

 • ~węgorz 2012-05-17
  19:31:58

  0 0

  Skandaliczna? Jak najbardziej słuszna!

 • ~C 2012-05-17
  19:44:23

  0 0

  bardzo dobra decyzja a nie skandaliczna. portal tuwroclaw moglby z laski swojej zostawic ocene czytelnikom

 • ~kibic wks 2012-05-17
  19:49:50

  0 0

  Bardzo dobra decyzja. To śpiewanie było pod publiczkę, żeby przypodobać się bandzie troglodytów z browarami w łapie, którzy przez te wszystkie lata nie zdążyli załapać, że Legia to nie jest już stara ku*** CWKS, tylko normalny, niezły klub, który zasługuje na taki sam szacunek, jak każdy inny przeciwnik. Prawdziwy sportowiec musi grać fair także poza boiskiem. Jasne, że futbol to nie snooker i to nie jest dyscyplina dla dżentelmenów, ale jakieś zasady powinny obowiązywać. I te zasady zostały złamane.
  Powinni się uczyć wygrywania od zawodników Atletico, którzy po rozjechaniu Bilbao w lidze europejskiej potrafili okazać pokorę i szacunek wobec przeciwnika, przytulić, podać sobie ręce i nagrodzić ich grę oklaskami. A gracze Śląska, mimo że dostali w lutym porządne lanie od Legii, na własnym stadionie ( 0:4) to mieli czelność ich jeszcze publicznie zwyzywać. Już pomijając fakt, że styl, w jakim Śląsk w tym sezonie zdobył mistrzostwo pozostawiał wiele do życzenia. Zresztą bilans bramek i zwycięstw mówi sam za siebie. I dlatego trzeba mieć trochę honoru i ambicji, żeby nie chełpić się tym zwycięstwem jak paw, obrażając przy tym przeciwników. Bo kiedy to Śląsk będzie dostawał po tyłku w lipcu, to z nas będzie kpić cała Polska.

 • ~kali 2012-05-17
  20:15:14

  0 0

  Jak Kali ukraść krowa to dobrze, ale jak Kalemu ukraść krowę to źle.

 • ~k 2012-05-17
  20:19:21

  0 0

  Hahahaha nie ma to jak rzetelne, obiektywne dziennikarstwo. Czytelnik już widząc sam tytuł jest karmiony medialną papką na temat tego, jak ma myśleć. Żenada.

 • ~Ziomallo 2012-05-17
  22:43:53

  0 0

  Dla tych, którzy bronią decyzji władz ligi (mimo, że ta jest absurdalna - 6 meczy zawieszenia dla piłkarza, który wychodzi na scenę przed tysięczną publicznością i sam intonuje do mikrofonu pieśń, w której nazywa klub piłkarski ku*wą [czyli albo kobietą wolnych obyczajów, albo człowiekiem postępujący w sposób podły lub niemoralny] i 5 meczy dla piłkarzy, którzy w wielkiej euforii po MP podchwycili pieśń z kibicami i nazwali ten sam klub piłkarski [złym, wzbudzającym gniew, zdenerwowanie lub pogardę]) zamieszczam link, który pokazuje, że mało jest sprawiedliwości w polskiej piłce: http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/pilkarze-legii-spiewali_sto2696221/story.shtml
  Pozdrawiam Was, o, Niezawiśli Sędziowie!

 • ~ave 2012-05-17
  22:50:04

  0 0

  Żal mi Was wszystkich. Dopiero Wy jesteście przekarmieni gównem wyborczym na temat kibiców. Ciągłe akcje patriotyczne, pomoc domom dziecka, schroniskom, promocja klubu, akcje dla najmłodszych, oprawy meczowe... to tych ludzi nazywasz "troglodytami" palancie mieniący się kibicem wks'u ?! Nie masz leszczu prawa identyfikować się z Nim. I mam nadzieje, że nigdy nie zobaczę Cię gniocie na stadionie i Tobie podobnych !
  Bardzo dobrze, że pośpiewali piłkarze co im na sercu leżało... Oni też są tylko ludźmi i też mieli dość ciągłej nagonki medialnej i wychwalanie pieprzonej legiuni.
  Bilans ? Jaki bilans ? Śląsk wygrał najwięcej razy, zdobył najwięcej bramek i na koniec miał najwięcej punktów ! Proste !

 • ~fanatick 2012-05-17
  23:10:05

  0 0

  Ja się pytam tych wszystkich, którzy mówią, że bardzo dobrze: dlaczego nie ukarano legii (specjalnie z małej litery, bo nie mam dla nich szacunku) za obrażanie Polonii? Dlaczego odsuwa się piłkarzu od meczu skoro wszystko działo się niejako w ich czasie prywatnym i nie miało nic z meczem? To jest zemsta warszaFki i odreagowanie swojej frustracji. Bo nagle jakiś tam Śląsk z mniejszym budżetem sprząta im koronę sprzed nosa. Ale jest prawo dla wszystkich i dla legii. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz tak było. Marzę i bardzo chciałbym, aby Śląsk awansowal do LM. Warszafka by chyba wtedy kupę zrobiła i zjadła ze złości.

 • ~asadi 2012-05-18
  00:19:14

  0 0

  Legia Warszawa jest najważniejszym klubem w Polsce. Nie trzeba do takiego wniosku sprawdzać badań marketingowych popularności klubów, marek czy czegokolwiek. Legia jest najważniejsza, tak było, jest i tak zostanie.

  Semir Stilic, Bośniak, który w Polsce gra chwilę, wie, co musi intonować. Dowiedział się, który klub jest w Polsce najważniejszy. Legia. Potwierdził to swoimi okrzykami. Takie są fakty.

  Fakt numer dwa. Legia Warszawa jest najważniejszym klubem w Polsce. Potwierdzili to piłkarze Śląska Wrocław. Mistrz nie mógł podczas mistrzowskiej fety zapomnieć o najważniejszym klubie w Polsce. Okrzyki Stilicia to za mało.

  Czwarta drużyna w Polsce, w czasie swojej fety (feta za 4. miejsce?), musiała obrażać Legię. Inaczej impreza by się nie udała. Mistrz Polski też do końca nie poczuł smaku sukcesu. Pamiętał o trzeciej drużynie ekstraklasy.

  Czy mistrz wrzeszczał na wicemistrza? Czy Wicemistrz wrzeszczał na mistrza? Czy czwarta drużyna tabeli wrzeszczała na mistrza i wicemistrza?

  Prowincjo? Jakieś kompleksy?! Naprawdę jesteś aż tak niedowartościowana?

 • ~Andrew 2012-05-18
  07:16:38

  0 0

  Dlaczego dotąd nie ukarano zakichanego Śląska Wrocław i Korony Kielce za ustawianie meczów? Wszystkie inne drużyny, które nie mają pleców w PZPNie i innych mafiach politycznych musiały odpękać mnóstwo punktów karnych lub nawet degradację o jedną klasę. A ŚLONZEK I KORONA to dopiero mają dupochrony. J*bac j*bac pezetpeen! J*bac j*bac slonska i korone.

 • ~kibic Śląska 2012-05-18
  09:01:04

  0 0

  Czyli legła to święta krowa, nie można obrazić majestatu bo zaraz legijne pachołki z ekstraklapy i pzpr(n) będą rozdzierać szaty i wylewać swoje warszawskie żale jaki to ten świat okrutny, ległej nie szanuje. Swoją decyzją komisja ligi dolała jeszcze oliwy do ognia nienawiści pomiędzy Śląskiem i ległą, następny mecz między tymi drużynami będzie z pewnością festiwalem bluzgów. Reasumując legia to stara k... legia j... jest, legię trzeba pierd... legie cwks!!!

 • ~Bartek 2012-05-18
  10:07:34

  0 0

  Nikt nie lubi tej starej k**y i nic tego nie zmieni

 • ~k. 2012-05-18
  10:08:56

  0 0

  to już nawet pytać nie wolno, a że pytanie boli sto"L"icę to najlepiej przywalić karę. A gdzie są reklamy wywieszone w marcu i kwietniu w Wawie - "browar królewskie - sponsor Mistrzów Polski A.D. 2012", hehehe gdzie Twoje berło?

 • ~kibic wks 2012-05-18
  10:20:15

  0 0

  Nie, to nie Legia jest starą ku***, tylko kibic, który kibica tej samej drużyny potrafi zwyzywać od najgorszych. I sam jesteś leszczem, jeśli naprawdę sądzisz, że Mila (który do niedawna sam się określał, jako kibic Legii), czy taki Gikiewicz mają coś naprawdę do Legii. I jeszcze ich żenujące tłumaczenie... Jeśli naprawdę mają tyle odwagi, żeby obrażać kolegów z boiska, to niech się przyznają: tak, uważamy, że Legia jest kur**, jest pier**lona i zawsze będzie. Prawda jest niestety taka, że gdyby dostali intratną ofertę z tej Legii i gwarancję grania w europejskich pucharach odeszliby szybciutko.
  A bilans? Ponieważ jestem kibicem Śląska zależy mi na tym, żeby tej drużynie się powodziło, żeby na najważniejsze mecze przychodziło nadal 30-40 tysięcy ludzi, bo z tego jest konkretny dochód. Żeby były wzmocnienia i żeby ta gra wyglądała lepiej niż jak w meczu remisowym z widzewem, czy w przegranych z lechem i legią. Bo z taką grą, możemy 17 lipca zdzierać sobie gardła, ale to nic im może nie pomóc. Zwłaszcza, że odchodzi Celeban, zwolnili Pietrasiaka, Pawelcowi się kończy kontrakt i wcale nie jest powiedziane, że zostanie, bo ma kilka fajnych ofert. Odchodzi Fojut. I kto nam zostaje w obronie? Wołczek, który w Śląsku gra na takim samym, jak nie gorszym poziomie, co w Aluminium Konin. Nie mamy żadnego dobrego napastnika. Bez wzmocnień, bez pieniędzy ten klub w przyszłym sezonie może sobie nie poradzić.

 • ~ 2012-05-18
  11:07:20

  0 0

  Skandaliczna jest ta przyśpiewka oraz zachowanie piłkarzy i kibiców. Tytuł mistrza kraju zobowiązuje. Miałem okazję oglądać imprezę na Rynku na żywo i trudno było uwierzyć, że ma to miejsce w rzekomej Europejskiej Stolicy Kultury. Jest w tym wszystkim wyraźna schizofrenia - na coś trzeba się zdecydować.

 • ~Łukasz 2012-05-18
  11:08:47

  0 0

  Kibicowałem Śląskowi w drodze po tytuł. Ale wcale nie uważam że kara jest skandaliczna! Z piłkarzy wyszło zwykłe chamstwo i drobnomieszczaństwo, mogą sobie przybic pione z najwiekszymi dresami ze sciagaczami i w bialych skarpetkach.
  W sporcie trzeba umiec przegrywac ale jak widac do wygrywania tez trzeba dorosnąc!
  A dla "pana redaktora", autora relacji głośne: BUAHAHAHA!!! Też jest dresem? :)

 • ~ 2012-05-18
  11:13:00

  0 0

  Skandaliczna? No, panie Wisniewski ...

 • ~mahlas 2012-05-18
  13:21:00

  0 0

  Skandalem nie jest kara dla piłkarz Śląska (chociaż wysokość kary chyba rzeczywiście jest nieadekwatna do czynu), ale brak kary dla piłkarzy Legii za bardziej wulgarne obrażanie Polonii Warszawa.

 • ~Wrr 2012-05-18
  15:34:46

  0 0

  Skandaliczna? To jakiś żart, czy Wrocław aż tak bardzo zburaczał, że taki prymityw stał się tu normalny i uzasadniony?

 • ~ 2012-05-20
  23:40:45

  0 0

  Bardzo dobrze. Zawodnicy tak dobrej i poważanej w całym kraju drużyny powinni dawać przykład a nie zachęcać do buractwa. Kiedy w końcu doczekam się czasów, kiedy będę mógł zabrać całą rodzinę na mecz bez obaw o własne i moich najbliższych zdrowie. Gdzie dzieciaki nie będą musiały słuchać wyzwisk osiedlowej hołoty w stosunku do przeciwnej drużyny. Widząc co się dzieje na Kozanowie po jakimkolwiek meczu dochodzę do wniosku, że chyba nigdy...

 • ~FIGO _LOVE_ŚLĄSK_GAJ 2012-06-20
  13:42:07

  0 0

  MISTRZ , MISTRZ , WKS !!!!!!! i nic tego nie zmieni ..........i uważam , że nakładać karę na Mistrza Polski za śpiewanie pieśni o Legii Stołecznej cytuję "Gdzie Twoje Berło , Berło i Korona , gdzie Twoje Mistrzostwo ty Legio ********na ! " - Pieśni brzydka z bluzgiem na końcu ale ludziska : WARSZAWY nie da się lubić tak jak Poznania bo POLSKA to nie tylko Poznań i Warszawioki - gdy Wroclove i Śląsk Wrocław oraz Mistrz nad Mistrzami Orest Lenczyk nasz ukochany jest obrażany to jest ok jak Oresta naszego kochanego cwelują i jak świnię obrażają ...... co to ma być do jasnej ciasnej no nie !!!!! Obrażać Wroclove można ......ale i tak uważam , że piosenka dobra i mówi prawdę o Legii już Mistrzem Polski Warszowiaki 4 kolejki przed końcem sezonu i co Orest tryumfuje z Śląskiem za to nas nienawidzą i za wszystko że jestesmy coraz lepsi , że mamy piękny Wroclove , cudny Klub , cudnego trenera Oresta zazdrość , nienawiść obraza .....ale co tam wolno obrażać Wrocław Warszawce i Poznaniokom wieśniokom ......Śmieszne kary dla Śląska a dla Sebka Mili to przesada kara 20 000 zł i 5 meczy startowych z głowy w T-Mobile Ekstraklasie 2012/2013 ale trzeba przetrwać .......ostatecznie uważam , że prawdę Śląsk z Kiboicami Śpiewał nikt nie lubi miast Poznań i Warszawa pępków świata dziwić się nie ma co ....... Hej Śląsk !!!!!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.