Tu jest Wrocław

Skrzyżowanie Królewieckiej i Maślickiej zostanie przebudowane. Wszystko w rękach dewelopera

Author profile image 2023-10-03, Autor: Kinga Mierzwiak

Wiemy już, kiedy skrzyżowanie Królewieckiej, Maślickiej i Brodzkiej zostanie przebudowane. Powstanie tam sygnalizacja świetlna. Kierowcy będą mogli odetchnąć z ulgą.

 

Reklama

Do tej pory ruch na skrzyżowaniu Królewieckiej, Maślickiej i Brodzkiej pierwszeństwo regulowały tylko znaki. Na skrzyżowaniu panuje jednak tak duży ruch, że kierowcy, by przez nie przejechać, nieraz wymuszali pierwszeństwo. Pojawiało się więc wiele sugestii: albo światła, albo rondo. Aż w końcu zapadła decyzja o przebudowie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA

O planach w związku z tą inwestycją pisaliśmy już w marcu. Teraz jednak wiadomo już, kiedy kierowcy mogą spodziewać się zmian.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Królewieckiej i Maślickiej. Kiedy powstanie?

- Planowany termin przebudowy skrzyżowania Królewieckiej i Maślickiej to III kwartał 2024 roku.  W ramach tej inwestycji ma powstać sygnalizacja na skrzyżowaniu ul. Królewieckiej i ul. Maślickiej. Ponadto przebudowana będzie ul. Narzędziowa oraz utworzony będzie ciąg pieszo-rowerowy od ul. Narzędziowej do słupka przystankowego 18546 wraz z przejazdem rowerowym - przy istniejącym przejściu dla pieszych przy ul. Królewieckiej 161b - mówi Michał Guz z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Ponadto zlikwidowana zostanie zatoka autobusowa na zachodnim wlocie skrzyżowania Królewieckiej, Brodzkiej i Maślickiej.

Miasto scedowało realizację tej inwestycji na firmę Napollo, która w tym rejonie rozbudowuje swoje centrum handlowe - N-Park. To ona poniesie wszelkie koszty tej inwestycji.

Przebudowa skrzyżowania Królewieckiej i Maślickiej. Będą korki?

Kierowcy będą mogli odetchnąć z ulgą. Gorzej może być w czasie realizacji inwestycji. Przypomnijmy, że Maślice to wyjątkowo rozbudowujące się osiedle. Mieszkańców przybywa, kierowców też. Podczas przebudowy najprawdopodobniej trzeba będzie liczyć się z korkami.

- Zastępcza organizacja ruchu będzie zaplanowana po zatwierdzeniu projektu budowlanego. Do tego czasu nie będziemy jeszcze mówić o szczegółach. Dołożymy wszelkich starań, żeby minimalizować utrudnienia dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - zapewnia jednak Michał Guz. 

ZOBACZ TO MIEJSCE NA MAPIE

 

 

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 50

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~gbaranek 2023-10-04
  22:13:28

  3 0

  Po prostu super :( Podejrzewam, ze żaden z urzędników, którzy to przyklepali, nie musi tędy przejeżdżać. Przecież światła obok torowiska, to będzie powtórka z Leśnicy. Obłęd! Teraz przez tory jest kilka km korek od stadionu. Po dodaniu świateł, będzie ze 2x dłuższy od Kozanowa przynajmniej. PORAŻKA! Dopóki Królewiecka nie będzie conajmniej dwupasmowa, a na to się nie zanosi, to w grę wchodzi tam tylko i wyłącznie rondo. Ehhh... Pieniądze na przebudowę w błoto. Ale miasto widzę lubi tak. Krzyżówka z Suwalską świeżo po przebudowie nawet zatoczki dla autobusów nie ma. I jak Królewiecka ma być drożna?
  Lepiej by wąski tunel pod torami zrobili na Głównej, podobny do tego na pl. Dominikańskim.

 • ~gbaranek 2023-10-04
  22:17:06

  1 0

  I do tego postawili bloki betonowe na uliczce pozwalającej ominąć to chore skrzyżowanie, kierując tym sam jeszcze więcej aut na tą krzyżówkę. Jakby to miało w czymś pomóc.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.