Tu jest Wrocław

Sky Tower Run. Wyścig na szczyt najwyższego budynku we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

2023-04-01, Autor: k

Do pokonania mają 49 pięter. Winda jedzie tam kilkanaście sekund, a najlepszy zawodnik biorący udział w wyścigu na szczyt wieżowca Sky Tower uzyskał czas ponad 5 minut.

1124 schody, 49 pięter. Trwa Sky Tower Run, którego uczestnicy rywalizują w biegu na taras widokowy najwyższego wieżowca we Wrocławiu. W sobotę, 1 kwietnia, swój start zgłosiło około 850 zawodników. Zawody trwały od godz. 10. O godz. 17 startowała kategoria “Elite”.

Równocześnie rozgrywane były Mistrzostwa Polski Indywidualne strażaków zawodowych i ochotniczych straży pożarnych. Strażacy rywalizowali w dwóch kategoriach: pierwsza to mordercze zmagania w pełnym umundurowaniu bojowym; w drugiej kategorii strażacy wbiegali na szczyt Sky Towera w stroju sportowym.

Po wbiegnięciu na taras widokowy zawodnicy mają czas na odpoczynek i podziwianie panoramy Wrocławia. Uczestnicy, którzy spotykają się już na górze żartują, że wszystko byłoby w porządku, gdyby nie schody.

Piotr Łobodziński z Warszawy ukończył bieg z czasem 5 minut 18 sekund. Drugie miejsce zajął Paweł Ruszała z Kątów Opolskich z czasem 5.29, a trzecie Serhii Shevchenko, który pokonał trasę w 5 minut 38 sekund. Wśród kobiet najszybsza była Anna Ficner ze Złotoryi, która wbiegła w czasie 6.31. Na drugiej pozycji uplasowała się Klaudia Krajewska z Legionowa z czasem 7.25, a na trzeciej Ines Możejko z Wrocławia, która osiągnęła czas 7.45.

Rekord z poprzednich lat to 4 minuty 54 sekundy.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 1