Słaby początek zgrupowania. Śląsk przegrywa z FK Teplice

2020-01-22, Autor: Bartosz Królikowski

Przed nimi jeszcze długa droga. Piłkarze Śląska Wrocław ponieśli porażkę 1:2 w meczu sparingowym z czeskim FK Tepllice, rozegranym w cypryjskim mieście Larnaka.

Zawodnicy Vitezslava Lavicki rozpoczęli najważniejszą fazę przygotowań do rundy wiosennej. Na Cyprze w miejscowości Ayia Napa, wrocławianie szlifują swoją formę piłkarską i fizyczną. Kluczowe do kontroli przebiegu tego procesu są mecze sparingowe, gdyż nic nie zastąpi piłkarzowi prawdziwej, boiskowej rywalizacji. Pierwszym rywalem Śląska na obozie przygotowawczym była zajmująca obecnie 11. Miejsce w tabeli czeskiej Fortuna Ligi (odpowiednik Ekstraklasy), drużyna FK Teplice.

Początek spotkania nie był, lekko mówiąc, zbyt intensywny. Mówiąc w pełni dokładnie, przez pierwsze pół godziny nie wydarzyło się absolutnie nic ciekawego, a szczególnie po Śląsku było widać brak stałego rytmu meczowego. Jednak później to właśnie wrocławianie mieli swoje okazje. W 36. minucie świetną piłkę od Lubambo Musondy na ok. 11 metrów od bramki dostał Robert Pich, ale kompletnie spudłował. Jeszcze lepszej okazji nie wykorzystał w 40. minucie Israel Puerto, który po dośrodkowaniu z rożnego, trafił „główką” w słupek. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie, a dokonali tego zawodnicy z Teplic. W 50. minucie przeprowadzili szybką akcję, którą wykończył prawy obrońca Alois Hycka. Swoim prowadzeniem nie nacieszyli się zbyt długo, a w zasadzie nie zrobili tego niemal wcale. Już 60 sekund później Piotr Samiec-Talar przeprowadził rajd z piłką na pole karne rywali, gdzie został sfaulowany. Sędzia nie wahał się odgwizdać rzut karny dla Śląska, który pewnie wykorzystał Krzysztof Mączyński. Niestety jednak kolejne słowo należało znów do Czechów. W 64. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego obrońcy Śląska wybili piłkę, ale ta trafiła na skraj pola karnego prosto pod nogi Lukasa Marecka, który płaskim strzałem zaskoczył Matusa Putnockiego. Trener Lavicka zmieniał skład, próbował różnych wariantów gry, ale więcej goli w tym meczu nie zobaczyliśmy, a Śląsk zaczął cypryjskie zmagania od porażki.

CZTAJ TEŻ: Wykuć formę w cypryjskiej kuźni. Śląsk wyjechał na obóz przygotowawczy

Jeśli ten mecz byłby zwiastunem filmu, to niewielu poszłoby na seans. Jednak należy pamiętać, że piłkarze Śląska wciąż są na początku przygotowań i dopiero z czasem będziemy mogli powiedzieć co i jak. Choć na pewno pracy jest sporo, gdyż w pojedynku z raczej przeciętną drużyną z Czech, piłkarze z Wrocławia pokazali co najwyżej kilka „wyskoków” dobrej gry, a całość wypadła niezwykle przeciętnie. Póki co na plus można jednakże zapisać postawę Piotra Samca-Talara. Młody napastnik zdobył gola przeciw Miedzi Legnica, a teraz wywalczył karnego i był w miarę aktywny. Co prawda nie zmienia to faktu, że Śląsk wciąż potrzebuje doświadczonego rywala dla Erika Exposito, ale to zawsze obiecujące sygnały od utalentowanego zawodnika.

Kolejny sparing w Larnace Śląsk rozegra w sobotę 25 stycznia. Tym razem rywal, przynajmniej na papierze, wydaje się być znacznie mocniejszy od FK Teplice. Będzie to bowiem siódma obecnie w rosyjskiej ekstraklasie – FK UFA

Śląsk Wrocław – FK Teplice 1:2

0:1 – Hycka 50’

1:1 – Mączyński 51’ (K)

1:2 – Marecek 64

Śląsk : Putnocky - Dankowski (76. Boruń), Pawelec, Puerto (77. Celeban), Stiglec - Mączyński (K) (61. Łabojko), Żivulić (61. Chrapek) - Pich (70. Bargiel), Gąska (46. Płacheta), Musonda (76. Bergier) - Bergier (46. Samiec-Talar)

FK Teplice : Grigar - Paradin, Shejbal (36. Hycka), Cmovs, Knapik - Mares, Kucera, Marecek (K) - Trubac (73. Radosta), Reznicek, Zitny (85. Hyb)

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0