Wiadomości

Slalom gigant na Pomorskiej. Drzewa i słupy na środku przejścia?

2024-06-25, Autor: klo

Do tego, że kierowców wrocławscy urzednicy mają w nosie, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Ale że pieszych? W sieci aż huczy po tym, gdy opublikowano tam zdjęcia chodnika wzdłuż przebudowanej ulicy Pomorskiej. Urzędnicy mówią, że to nieporozumienie.

Reklama

- Czy potraficie wyjaśnić fenomen chodnika wzdłuż stacji benzynowej na ul. Pomorskiej? Jak piesi mają tędy chodzić? Może teleportacja? - piszą rozwścieczeni wrocławianie i zamieszczają  zdjęcia wyremontowanego chodnika i ścieżki rowerowej. Rowerzyści mają kommfortową trasę, piesi - już nie. Wzdłuż chodnika, co kilka metrów widać rząd drzew oraz słupów. - Slalom jak przy przystanku za Mostem Pomorskim. I za to nie ma odpowiedzialnych. Zrobią, jest, i nie ma o czym mówić - komentuje na Faceboooku Thomas. - Przecież najważniejsze w naszym mieście są ścieżki rowerowe, reszta to pikuś! Piesi, dziury w ulicach hmmm też nie problem - pisze pani Paula.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Wrocławskie Inwestycje odpowiadają, że przebudowa w tym miejscu nie jest jeszcze skończona. - Na tym obszarze będzie ciąg pieszo-rowerowy. Takie jest założenie - tłumaczy Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. Urzędnik przekonuje, że zarówno piesi jak i rowerzyści będą docelowo korzystali z tego samego pasa, który internauci wzięli za drogę rowerową. Nic dziwnego, skoro o przeznaczeniu pasa wyłącznie dla rowerów informują wymalowane na nim znaki. - Zmiana pojawi się jeszcze dziś, albo w nocy z wtorku na środę - zapowiada.
Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~labeo7 2024-06-26
  01:40:51

  7 2

  Urzędnicy mówią, że ten chodnik to nieporozumienie, ale ktoś musiał ten idiotyczny projekt zaakceptować. Typowe wrocławskie podejście, nie ważne co będzie jakoś to po czasie rozejdzie się po kościach. Takich debilnych projektów we Wrocławiu jest znacznie więcej.

 • ~Alex 2024-06-26
  09:19:50

  5 1

  A mnie się wydaje, wbrew temu co napisali oświeceni redaktorzy, że na prezentowanych zdjęciach nie ma ulicy Pomorskiej.. Ten fragment, koło stacji benzynowej nigdy nie był na ul. Pomorskiej.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.