zamknij

Wiadomości

Slalom pieszych między autami pod Renomą

2011-03-11, Autor: Bartłomiej Knapik
Pasażerowie MPK – uważajcie na życie i zdrowie na przystanku tramwajowym przed Renomą na Świdnickiej! Żeby zwalczyć korek urzędnicy wyłączyli światła dla aut przed tym przystankiem, i teraz kierowcy zamiast czekać - wjeżdżają na niego, a pasażerowie wsiadają i wysiadają między samochodami. Policji ani widu, ani słychu.
O korku tramwajowym na Świdnickiej pisaliśmy w poniedziałek. Chodzi o taką sytuację, w której pasażerowie jeszcze nie dojechali do swojego przystanku więc wysiąść nie mogą, a motorniczy jechać nie może, bo blokują go inne wozy. Coś takiego dzieje się na Świdnickiej, bo 8 linii tramwajowych jedzie po torach, gdzie do tej pory jeździło ich cztery.

Urzędnicy już w poniedziałek zapewniali, że nie będą czekać z działaniami, które mają naprawić problemy. Ich pomysły to: przełączenie sygnalizacji świetlnej dla samochodów na żółte pulsujące, wydłużenie czas przejazdu tramwajów przez skrzyżowanie Świdnicka – Podwale oraz likwidacja przejście dla pieszych obok Renomy, od strony pl. Kościuszki.

Jaki jest tego efekt zobaczycie na filmie, który nagraliśmy w okolicach Renomy. Kierowcy nie mając czerwonego światła przed przejściem – wjeżdżają na teren przystanku tramwajowego kompletnie ignorując oznakowanie na jezdni.

Urzędnicy, zresztą nie bez racji, twierdzą, że w tym miejscu brakuje policyjnych patroli. Z naszych obserwacji wynika, że rzeczywiście mundurowych trudno w tym miejscu spotkać.
Zapytaliśmy policjantów czy zwiększą liczbę patroli w tym miejscu, ale wciąż nie dostaliśmy odpowiedzi. Gdy tylko się pojawi – to o tym napiszemy.
Na razie wypada nam napisać: uważajcie, bo w tym miejscu jest po prostu niebezpiecznie.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (45):
 • ~ 2011-03-11 08:46:13

  A jak bym chciał żebyście przestali ciągle narzekać!

  Skoro nie wiecie co policja robi... to może w końcu napisze o jakimś wypadku zróbcie materiał. A nie szukacie sensacji tam gdzie jej w ogóle nie ma. Bierzcie od ludzi zdjęcia w wypadków pożarów.

  U was czegoś takiego nie ma... nie ma informacji na bieżąco co się dzieje we Wrocławiu wrzucicie raz dzień jakiś ochłap o korkach i coś z kultury i tyle. Cała treść tego portalu.

  0 0
 • ~ 2011-03-11 08:57:14

  przyjmuję krytykę z pokorą, choć nie zgadzam się, że nic się nie dzieje - w tym miejscu jest niebezpiecznie

  0 0
 • ~ 2011-03-11 09:36:20

  a niech narzekają i pokazują indolencję UM i inych organów bo od tego są media- a pierodłami zajmuje się gazetawrocłwska.pl tam masz pierdołowate raporty straży miejskiej, informacje o tym że na biskupinie bezdomny podpalił trawę na łąkach , że Wanda Ziębicka chce być kobietą itp....Mnie się tam podoba, nie włazicie w doope decydentom- oby więcej wyciągania brudów z naszego kochanego bałaganu....

  0 0
 • ~ 2011-03-11 09:44:19

  Skupmy się na razie na jednym problemie jakim jest organizacja ruchu zastępczego w czasie remontu torowisk, a nie na tematy z serii „przypadłości polskich kierowców”, bo tych jest wiele.
  Pod auta które stają na przystanku wyskakuje się wszędzie na tego typu przystankach. Takie rzeczy zachodzą szczególnie w miejscach w których taki przystanek dopiero co powstał.
  Nie wszyscy użytkownicy tej drogi czytają wiadomości nawet gdy powinni. Wczoraj była mowa że motorniczy nie korzystają z podwójnego przystanku, dzisiaj że kierowcy też za bardzo pojecia o tym nie mają. To jest efekt przyzwyczajeń i nie patrzenia na znaki przez użytkowników drogi który to zawsze występuje. Owszem są to wykroczenia, jednak nie popadajmy w paranoję.

  0 0
 • ~ 2011-03-11 10:20:49

  Wszędzie na wschód od Odry chciałeś powiedzieć. Śluzowanie na zachodzie Europy działa i nie jest to technika specjalnej troski jak we Wrocławiu. Wystarczyłoby to dobrze oznakować i postawić sygnalizator tymczasowy.

  0 0
 • ~ 2011-03-11 10:31:23

  Nazywanie krytyki nieudolności aktualnych władz narzekaniem, to jak już pisałem, albo objaw służalstwa wobec tych władz, albo małego rozumku, ignorującego fakty. Co tu chwalić? Podróż z Leśnicy na JP2 zamiast 1 to 4 środkami komunikacji i to wiele razy dłużej?

  0 0
 • ~ 2011-03-11 10:35:25

  Chyba zrezygnuję z przeglądania tego serwisu,, ciągle o tym samym i samym.. mam coraz mocniejsze wrażenie, że ten serwis działa na jakieś polityczne zlecenie...

  0 0
 • ~spajjder 2011-03-11 10:50:23

  akurat dobrze, ze Pan redaktor o tym napisał. To co wyprawiają kierowcy w naszym mieście to się w głowie nie mieści. Oznakowanie jest wyraźne, jest P-17 (linia przystankowa) jest p-14 (linia warunkowego zatrzymania, są znaki informujące o przystanku, migające światło pomarańczowe ostrzega o niebezpieczeństwie. W normalnych krajach przestrzegają przepisu mówiącym o tym, że zielone światło pozwala na wjazd za sygnalizator nie na skrzyżowanie, a przed mrugającym pomarańczowym należy zwolnić a w razie konieczności, a taka zachodz w tym przypadku,i zatrzymać się, tak samo jak należy zatrzymać się przed tramwajem, który ma przystanek "przez jezdnię". Kiedyś był artykuł o antyzatokach i przystankach wiedeńskich. Jak widać na załączonym obrazku czarno to wiedzę... Dlatego tutaj jest pytanie: GDZIE JEST POLICJA? Panie redaktorze czekam z niecierpliwością na informację jak te "zapracowane" mundurowe się wytłumaczą (oby nie tekstem typu: nikt nas nie powiadomił o zaistniałej sytuacji..)

  0 0
 • ~ricco 2011-03-11 12:08:48

  pewnie wpis będzie usuniety ponieważ nie jest zgodny z wizją portalu ANTY PREZYDENCKĄ ale powtórzę się po raz kolejny ... są osoby które lubią wszystko wytykac mówię tu o "Szpecjalistach z pewnego forum" , a ja powtórzę po raz Kolejny... miasto to nie samo MPK... i inne tematy też zasługują na uwagę.

  0 0
 • ~ricco 2011-03-11 12:10:29

  a co do Policji i SM to oni mają wyższe cele jak np Spisywanie za picie alkoholu w miejscach publicznych czy też spacerki po Ryneczku i nie reagowanie jak grajkowie drą ryja na Rynku...

  0 0
 • ~ 2011-03-11 12:44:40

  Przeciez to nie wina autorów portalu że największe knoty i buble związane są w mieście własnie z komunikacją i inzynierią ruchu- ktos dostaracza tematów to ktoś inny o nich pisze-tylko zbyt łagodnie jednak,

  0 0
 • ~ 2011-03-11 13:12:45

  @ricco: przecież na tym portalu poruszane są różne tematy. A, że komunikacja jest największą bolączką tego miasta, to artykułów o tej tematyce jest najwięcej... A co do szpecjalistów z WFK, to ciekawe że ich zdanie zazwyczaj zbieżne jest z niezależnymi obserwatorami z innych miast oraz naukowcami z Politechniki. Tylko jakoś Urząd Miasta się wyłamuje.

  0 0
 • ~ 2011-03-11 13:44:18

  ~ricco

  WFK jest forum tematycznym i nic w tym dziwnego, że krytykuje m. in. indolencje władz w dziedzinie komunikacji, bo do wymiany poglądów w tej tematyce został stworzony. To nie zasługa WFK, że miasto co rusz podsuwa nowe skandale - obecne zmiany, urbancard i biletomaty, pętle na Grabiszyńskiej, wcześniej Szewską, cięcie częstotliwości, linie 139, itd... Zapewne wrocławskiemu ratuszowi nie na rękę, że ktoś punktuje takie "osiągnięcia".
  A że prasa jest klakierska to fakt - wystarczy popatrzeć po ogłoszeniach, czy są od tej władzy uzależnieni :)))

  0 0
 • ~ricco 2011-03-11 14:14:47

  to skoro WFK jest portalem komunikacyjnym a nie politycznym to zachowujcie jakąkolwiek kulturę wypowiedzi i zatrzymujcie te uwagi dla swoich współforumowiczów ,nie każdy chce to czytac na portalu "miejskim" . Off topic .

  0 0
 • ~ 2011-03-11 16:45:31

  @~ricco

  Cenzura ci się marzy? Poruszajmy tylko wygodne tematy?
  I gdzie ty tu widzisz politykę? To są problemy dnia codziennego miasta, a nie politykierstwo.
  Nie chcesz - nie czytaj, ale nie zabraniaj innym. Skrob chwalące peany jak wspaniale działa wrocławska KM, a inni ocenią, kto jest bliższy tego co doświadczają na własnej d. skórze znaczy się.

  PS
  Jedyna słuszną linie partii przerabialiśmy kilkanaście lat temu i wystarczy...

  0 0
 • ~ 2011-03-11 17:39:34

  Dobrze, ze wszystkie spajjdery we Wrocławiu tak wspaniale pracują - to tytany pracy :) Ciekawe ile spajjderów siedzi w tych wspaniałych samochodach mając w spajjderowskim tyłku wszelkie znaki i przepisy. Widać, że w tym mieście bez gliniarza na każdym skrzyżowaniu wyłącza się myślenie.

  0 0
 • ~ 2011-03-11 17:50:36

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~MamNickMamArgument 2011-03-11 17:55:49

  @FAKIR nie ma "politykierstwa"? pozwolę sobie niektóre przykłady podać: "Tak wygląda miasto zarządzane przez [.............]. [fragment tekstu został usunięty za naruszenie regulaminu - redakcja]", "Wroclawianom gratuluje wyboru prezydenta", "Pan prezydent pisze apel do rządu, żeby mu komisarza na głowę nie wsadzili więc nie ma czasu na jakieś tam tramwaje ale od czego jest tytan Adamski :)", "Czego wy spodziewaliście po tej ekipie? W 2009 roku było dokładnie tak samo:", "Super prezydent! Super komunikacja!", "POpieraj swojego prezydenta. Stadion jest super!", "Kasiek: Kochaj swojego prezydenta bo on zatrudnia takich tytanów intelektu jak Adamski czy Czuryło i to oni są za to bezpośrednio odpowiedzialni."Dutkiewicz zatrudnia tylko kolesiów do swoich spółek miejskich. Przykład: W takiej spólce od stadionu pracuje 35 osób a nie ma nikogo, kto by znał się na budowlance i dlatego trzeba szukać było koordynatorów do nadzoru budowlanego. Za to mamy księgową, która się nie zna na księgowości, działacza PiSu, faceta z DE który pracował wcześniej w firmie bliskiej wykonawcy i prezesa specjalistę do spraw zmieniarek. Burdel w tym mieście osiąga niebywałe rozmiary. O Wildzie nawet nie wspomnę." to wybrane kwestie pisane przez tych samych "ludzi". Naprawde nie ma tu polityk... w dalszym ciągu co po niektórzy nie mogą sie pogodzić z wynikiem wyborów

  0 0
 • ~spajjder 2011-03-11 17:57:53

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~ 2011-03-11 18:06:03

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~spajjder 2011-03-11 18:10:54

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~ 2011-03-11 18:12:28

  MamnickNieMamArgumentów: dzięki za przytoczenie moich wypowiedzi bo warto prawdę powtarzać by więcej ludzi ją zobaczyło.

  0 0
 • ~ 2011-03-11 18:13:29

  Dyskusja ze zwolennikami zawsze się kończy tak samo bo to ludzie, którzy nie potrafią kojarzyć prostych faktów lub są utrzymankami systemu.

  0 0
 • ~ 2011-03-11 18:21:29

  @~MamNickMamArgument

  dla ciebie to polityka - dla mnie krytyka konkretnych osób (że niewyszukana to inna sprawa, pod połową tych wypowiedzi bym się nie podpisał) które są przy władzy i jakoś nikt nie żąda sprostowania, usunięcia tych wypowiedzi. Widocznie ich zasięg słaby, ew. zbyt dużo rzeczy mógłby byc prawdą lub być jej blisko :).

  a teraz taki mały, świeżutki gwoździk do trumny - skopiowane z "ukochanego" przez niektórych WFK :)

  (cytat)
  Apropo sytuacji pod Renomą.

  Chwilę przed przyjazdem T+ z wieruszką na pokładzie pod Renomą zjawia się Nadrzor Ruchu. Podjeżdża T+ i jeden z panów wstrzymuje ruch tak aby w momencie wjazdu tramwaju na przystanek nie było aut na jego wysokości. Podjeżdża tramwaj liniowy i motorniczy wymownym gestem pokazuje, że panowie mogliby zrobić porządek także z autami na wysokości drugiego przystanku. Pan z lewej (na zdjęciu) wykonuje gest mówiącym "Cicho". Jak T+ ruszył tylko spod Renomy ekipa Nadrzoru wpakowała się do swojej Skody i tyle ich było.

  Poczułem się nieco jak w filmie Bareji. Ktoś tu robi sobie jaja ze społeczeństwa.
  (koniec cytatu)

  nic dodać nic ująć...

  0 0
 • ~ 2011-03-11 18:28:18

  administracjo portalu - popracujcie nad tym aby przy odświeżaniu stroni nie wysyłało ponownie wypowiedzi :)

  0 0
 • ~ 2011-03-11 18:36:44

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~ 2011-03-11 18:41:03

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~ 2011-03-11 19:01:05

  Dyskusja zeszłą kompletnie z tematu... Brak w niej pomysłów na jakiekolwiek rozwiązanie problemów poza rozgonieniem towarzystwa z ratusza i okolic. W związku z tym, że część postów polega na obrzucaniu się błotem, mam propozycję dla redakcji. Zróbcie osobne forum o tematyce komunikacyjnej i niech sobie kolesie obrzucają się tam błotem, a przy okazji może przez przypadek ktoś coś wymyśli, a przy artykułach może będzie więcej miejsca i chęci na bardziej normalną dyskusję o problemach.

  0 0
 • ~MamNickMamArgument 2011-03-11 19:06:10

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~ 2011-03-11 19:18:37

  Rozwiązanie tego problemu jest proste. Przeprogramowanie sygnalizacji na skrzyżowaniu Podwala ze Swidnicką i Piłsudskiego ze Świdnicką. W pierwszym przypadku wystarczyłoby dodanie dodatkowego niedługiego cyklu (np. 6 sekund) dla tramwajów w kierunku północnym i zachodnim a w drugim przystanek podwójny i dłuższy cykl w dwóch kierunkach z automatyczną zwrotnicą. Te zmiany musiałyby się odbyć kosztem czasu dla samochodów a na to Urząd Miejski się nie zgodzi dlatego zawsze dochodzimy do tego, że trzeba rozgonić to towarzystwo.

  0 0
 • ~ 2011-03-11 19:21:55

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~MamNickMamArgument 2011-03-11 19:25:07

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~MamNickMamArgument 2011-03-11 19:27:58

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~MamNickMamArgument 2011-03-11 19:31:48

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~ 2011-03-11 19:41:22

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~MamNickMamArgument 2011-03-11 19:46:48

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~MamNickMamArgument 2011-03-11 19:51:09

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~ 2011-03-11 20:02:55

  Jak ci pasuje to biegnij na policję i zgłaszaj. Ja przypominam, że rozmawiamy o przystanku Renoma, który urzędnicy z premedytacją lub zaniedbaniem źle oznakowali narażając na niebezpieczeństwo pasażerów wysiadających z tramwajów. Na to też jest paragraf. Masz coś dodania w temacie? Obstawiam, że nie bo patrząc na twoje posty widzę, że jedyne w czym się orientujesz to gierki polityczne na naszej lokalnej scence czyli jesteś, że tak ujmę "działaczem starszego pokolenia" - niestety zagadnienie "jak się ustawić by się nie wystawić" i "kto za nim stoi" nie jest tematem tego artykułu.
  A dla znudzonych przypomnę swoją wypowiedź, która się odnosi jak najbardziej do meritum sprawy:
  "Rozwiązanie tego problemu jest proste. Przeprogramowanie sygnalizacji na skrzyżowaniu Podwala ze Swidnicką i Piłsudskiego ze Świdnicką. W pierwszym przypadku wystarczyłoby dodanie dodatkowego niedługiego cyklu (np. 6 sekund) dla tramwajów w kierunku północnym i zachodnim a w drugim przystanek podwójny i dłuższy cykl w dwóch kierunkach z automatyczną zwrotnicą. Te zmiany musiałyby się odbyć kosztem czasu dla samochodów a na to Urząd Miejski się nie zgodzi dlatego zawsze dochodzimy do tego, że trzeba rozgonić to towarzystwo."

  0 0
 • ~MamNickMamArgument 2011-03-11 20:05:30

  nigdzie nie chcę biec ani zgłaszać po prostu sprowadzam Cie na ziemie, a co do tematu twoja propozycja jest sensowna jednak to co teraz jest by działało gdyby nie brak policji, która by przypomniała kierowcom zasady ruchu drogowego

  0 0
 • ~ 2011-03-11 20:24:08

  MamNick: od sprowadzenia mnie na ziemie są władze tego miasta gdy dwa przystanki jadę 40 minut więc ich nie wyręczaj a zapoznaj się z artykułem 213 KK przed następną wypowiedzią.

  0 0
 • ~ 2011-03-11 21:29:10

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~ 2011-03-11 21:36:58

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~ 2011-03-11 21:51:23

  jasne ...

  0 0
 • ~ 2011-03-11 22:14:03

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0
 • ~ricco 2011-03-11 22:47:38

  [komentarz został usunięty za naruszenie regulaminu]

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy droga nad kąpieliskiem przy Królewieckiej powinna być zamknięta dla aut?
Oddanych głosów: 116