Śląsk będzie musiał radzić sobie bez Grodzickiego!

2012-07-16, Autor: mw
Rafał Grodzicki nie będzie mógł zagrać w pierwszym meczu z Buducnost Podgorica. To efekt czerwonej kartki, którą zawodnik dostał...dwa lata temu.

Trzecia runda eliminacji Ligi Europejskiej sezonu 2010/11. Ruch Chorzów już po pierwszym meczu na własnym boisku z Austrią Wiedeń i porażce 1:3 stracił szanse na awans. A jeżeli jakieś nadzieje jeszcze były to prysły w trzeciej minucie rewanżowego starcia. Wówczas po starciu z jednym z rywali Rafał Grodzicki został ukarany czerwoną kartką, a gospodarze mieli rzut karny, którzy zamienili na gola.

Wówczas pewnie nikt nie sądził, że całe zdarzenie będzie miało wpływ na skład, w jakim Śląsk zagra dwa lata później pierwszy mecz w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Ponieważ od tamtej pory Ruch a tym samym Grodzicki nie mieli okazji gry w europejskich pucharach, kara zawieszenia za kartkę dla piłkarza cały czas była aktualna. Teraz Grodzicki będzie mógł w końcu odpokutować.

Sztab trenerski Śląska ma spory problem, bo w tym momencie nie ma ani jednego nominalnego środkowego obrońcy. Najprawdopodobniej trener Orest Lenczyk postawi na Mariusza PawelcaMarcina Kowalczyka. Na bokach zagrają Tadeusz SochaPatrik Mraz.W kadrze są jeszcze Amir SpahićMarek Wasiluk, ale obaj lepiej czują się na boku defensywy.

Cała sytuacja pokazuje jednak, że wrocławianie muszą koniecznie znaleźć jeszcze jednego środkowego obrońcę. Przypomnijmy, że w przerwie między sezonami Śląsk stracił aż trzech stoperów: Jarosława Fojuta, Dariusza PietrasiakaPiotra Celebana.