Śląsk coraz dalej od awansu do czołowej ósemki w Ekstraklasie [RELACJA]

2018-11-25, Autor: Łukasz Maślanka

Wszystko wskazuje na to, że Śląsk Wrocław będzie miał problem z awansem do czołowej ósemki Ekstraklasy. W Krakowie wrocławianie tylko zremisowali z Cracovią 1:1 i ich sytuacja w tabeli robi się coraz trudniejsza.

W Krakowie przez większą część czasu gry wszystko wskazywało na to, że do Wrocławia Śląsk wróci z kompletem punktów. Gospodarze wyglądali źle, nie potrafili stworzyć poważniejszego zagrożenia na połowie boiska bronionej przez wrocławian. Śląsk zaś wyczuł, że z “Pasami” może pograć po swojemu, więc w pierwszej połowie atakował śmiało. Groźnie uderzał Michał Chrapek, ale bramkarz Cracovii poradził sobie z jego uderzeniem. Piłkę do bramki “Pasów” posłał za to Marcin Robak, ale gola nie uznano, bo padł z pozycji spalonej. Ale co się odwlecze, to nie uciecze - tuż przed przerwą Robert Pich wykończył golem ładną, zespołową akcję Śląska.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Cracovia klepała piłkę, ale nie potrafiła tego przekuć na sensowną grę. Śląsk zaś starał się spokojnie pilnować korzystnego wyniku i szukać okazji, aby ponownie uderzyć rywala. Dopiero po 80. minucie meczu nastąpił przełom, korzystny dla gospodarzy. Datković pokonał strzałem głową Jakuba Wrąbla, korzystając z zamieszania, które powstało pod bramką Śląska po rzucie wolnym dla Cracovii. I przy okazji ustalił wynik meczu na 1:1. Dla “Pasów” ten wynik to duży sukces, dla Śląska oznacza on, że zespół z Wrocławia stracił w tym spotkaniu 2 pkt.

Po meczu z Cracovią, Śląsk ma 17 pkt. i zajmuje 11. miejsce w tabeli. Do miejsca nr 8 wrocławianie tracą aktualnie 5 pkt., ale to może jeszcze się zmienić, bo tę pozycję zajmuje Pogoń Szczecin, która czeka na mecz z Miedzią Legnica. I jeśli “Portowcy” wygrają, wówczas odskoczą Śląskowi na wyraźny dystans.

Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)
Bramki: Datković (82.) - Pich (45.).

Cracovia: Pesković - Rapa, Dytitajew, Datkowić, Siplak - Zenjov (69. Piszczek), Gol, Dąbrowski, Dimun (46. Strózik), Wdowiak (73. Vinicius Ferreira) - Javi Hernandez.
Śląsk Wrocław: Wrąbel - Broź, Celeban, Golla, Cotra - Gąska (83. Radecki), Tarasovs, Chrapek (50. Augusto), Piech (68. Cholewiak), Pich - Robak.

Żółte kartki: Dytiatjew - Augusto, Čotra, Robak, Radecki.
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: ok. 4,6 tys.