Śląsk demoluje w sparingu

2010-07-28, Autor: Łukasz Maślanka
Piłkarze Śląska Wrocław pokonali w meczu sparingowym chorwackiego trzecioligowca NK Nedelišće 4:0.

Wynik meczu otworzył w 11. minucie testowany w ostatnich dniach przez Śląsk skrzydłowy Nikola Vujović. Dziewięć minut później bramkarza rywali pokonał Tomasz Szewczuk. Kolejne bramki spotkania padły już po zmianie stron. W 58. minucie celnym strzałem popisał się inny sprawdzany przez trenera Ryszarda Tarasiewicza gracz, Brazylijczyk Kauê. Po dwóch minutach golkiper NK Nedelišće znów wyciągał piłkę z siatki, a jego katem tym razem okazał się Antoni Łukasiewicz.

Oprócz Vujovicia i Kauê, w sparingu tym wystąpił też trzeci testowany przez Śląsk piłkarz, grający w ataku Remigiusz Jezierski.

Śląsk wystąpił w następującym składzie: Wojciech Kaczmarek - Tadeusz Socha, Antoni Łukasiewicz, Mariusz Pawelec (46 Piotr Celeban), Kauê Caetano da Silva "Kauê" - Łukasz Madej (62 Marek Gancarczyk), Krzysztof Ulatowski, Sebastian Dudek, Nikola Vujović (46 Przemysław Szuszkiewicz) - Tomasz Szewczuk, Remigiusz Jezierski (62 Jakub Więzik).