Śląsk II Wrocław pokonał AKS Strzegom w pierwszym meczu barażowym o III ligę

2019-06-13, Autor: prochu

Rezerwy Śląska Wrocław wygrały w pierwszym meczu barażowym o prawo gry w III lidze z AKS-em Strzegom 3:1. Bramki dla WKS-u strzelili Mathieu Scalet, Mikołaj Łazarowicz i Mikołaj Kotfas. Rewanżowe spotkanie zaplanowane jest na najbliższą sobotę, 15 czerwca.

Rywalizacja w czwartej lidze na Dolnym Śląsku toczyła się w dwóch grupach. Po zakończeniu rozgrywek najlepszy zespół z grupy wschodniej (Śląsk II) i zwycięzca grupy zachodniej (AKS) grają dwumecz, którego zwycięzca będzie w przyszłym sezonie grał w III lidze. Drogą losowania wyłoniono gospodarza pierwszej potyczki - 12 czerwca zespoły zagrały w Strzegomiu, natomiast rewanż odbędzie się w sobotę (15 czerwca) we Wrocławiu.

Pierwsza połowa była wyrównana, a lepsze wrażenie sprawiali miejscowi. Swoją nieznaczną przewagę udowodnili golem w 51. minucie, kiedy Dariusza Szczerbala pokonał Kamil Sadowski. Wrocławianie na nieco ponad kwadrans przed końcem zdołali wyrównać - na listę strzelców wpisał się Mathieu Scalet - a w końcówce zdobyli kolejne dwa gole po strzałach Mikołaja ŁazarowiczaMikołaja Kotfasa.

Przed rewanżem Śląsk II ma więc sporą zaliczkę i można pokusić się o stwierdzenie, że jedną nogą jest już w III lidze. Teraz musi jednak jeszcze postawić kropkę nad "i". Rewanżowe spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 18 na stadionie przy ulicy Oporowskiej.

AKS Strzegom - Śląsk II Wrocław 1:3 (0:0)
Bramki: Sadowski 50 - Scalet 74, Łazarowicz 83, Kotfas 89

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0