Śląsk lepszy w derbach Wrocławia [RELACJA]

2016-11-28, Autor: red.

Śląsk rządzi we Wrocławiu! Koszykarze WKS-u pokonali w derbach naszego miasta GimBasket i z kompletem jedenastu zwycięstw przewodzą w ligowej tabeli.

Podopieczni Dominika TomczykaJacka Krzykały znów nie zagrali w pełnym składzie. Co prawda w derbach wzięli już udział Jakub MusiałAleksander Dziewa, którzy opuścili środowy mecz Pucharu Polski na rzecz rozgrywek juniorskich, ale wciąż kontuzję pachwiny leczy Mateusz Stawiak. Nie jest to bardzo groźny uraz, więc bardzo prawdopodobne, że zawodnika zobaczymy już w kolejnym starciu WKS-u.

Śląsk objął prowadzenie już po 25 sekundach, kiedy za trzy punkty trafił Jakub Musiał. Koszykarze WKS-u grali skutecznie w obronie, dzięki czemu szybko objęli prowadzenie (13:4), jednak w końcówce kwarty do głosu doszli zawodnicy GimBasketu i głównie dzięki punktom Przemysława Gworka odrobili straty. Po 10 minutach wyrównanej walki było 17:16 dla Śląska. Na początku drugiej odsłony lider tabeli raz jeszcze odskoczył od rywali, ale tym razem nieco skromniej, bo na cztery punkty (22:18). Na odpowiedź GimBasketu nie trzeba było długo czekać. Rafał Malitka trafił za trzy, a zaraz potem celnymi rzutami popisali się Przemysław GworekPaweł Gałczyński. Podopieczni Roberta Kościuka objęli pierwsze prowadzenie w meczu, mecz nabrał rumieńców i wydawało się, że Śląsk w końcu trafił na wymagającego rywala.

Niestety, po wyjściu na sześciopuntkowe prowadzenie (28:22), koszykarze GimBasketu stracili aż 18 punktów z rzędu. Śląsk wygrał trzecią kwartę 21:5, momentami wygrywał już 20 "oczkami" i właściwie zapewnił sobie jedenaste zwycięstwo w lidze. Ostatnie 10 minut było już tylko formalnością, bo liderzy tabeli kontrolowali przebieg spotkania i ostatecznie zasłużenie wygrali 73:61.

Śląsk w tym sezonie nie ma sobie równych w koszykarskiej drugiej lidze, bo było to już jego jedenaste zwycięstwo. Kolejny mecz WKS rozgra 3 grudnia, kiedy we własnej hali zmierzy się z Energą Drogbruk Kalisz. Początek tego spotkania o godzinie 13.

GimBasket Wrocław - Śląsk Wrocław 61:73 (16:27, 12:14, 5:21, 28:21)
GimBasket: Gworek 20 (2), Malitka 17 (3), Chwastyk 8 (2), Gałczyński 6, Kamberski 4, Małachow 2, Mańkiewicz 2, Wajerowski 2, Gac 0, Rogoziński 0, Szeszycki 0.
Śląsk: Musiał 23 (4), Jakubiak 18 (1), Dziewa 15, Krakowczyk 9, Ratajczak 5, Bożenko 2, Żeleźniak 1, Wysocki 0.