Śląsk na remis z Dynamem Mińsk

2011-02-12, Autor: Łukasz Maślanka
Piłkarze Śląska Wrocław zremisowali sparingowy mecz z Dynamem Mińsk 2:2. Jedną z bramek dla wrocławian strzelił wracający po kontuzji Argentyńczyk Cristian Omar Diaz.

Mecz sparingowy z Białorusinami był pierwszym rozegranym przez Śląsk podczas zgrupowania na Cyprze. Do przerwy gole nie padły, worek z bramkami rozwiązał się za to po przerwie. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w 59. minucie Waldemar Sobota. Wrocławianie nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, bo trzy minuty później z karnego wyrównał Afanasjew. Ponownie Śląsk objął prowadzenie w 76. minucie, gdy “jedenastkę” na gola zamienił Cristian Omar Diaz. Argentyńczyk chwilę wcześniej pojawił się na boisku i od razu dostał szansę egzekwowania rzutu karnego. To pierwszy występ i gol latynoskiego snajpera od jesieni ub.r. Później Diaz leczył kontuzję, której doznał, gdy w meczu z Legią Warszawa brutalnie sponiewierał go golkiper legionistów, Konstantij Machnowsky. Wynik meczu ustalił w 90.minucie gry, również z karnego, Lucas Sotero.

W meczu z Dynamem Mińsk zabrakło Vuka Sotirovicia. Etatowy snajper Śląska narzeka na lekki uraz i trener Orest Lenczyk dał mu odpocząć.

Śląsk Wrocław - Dynamo Mińsk 2:2 (0:0)