Śląsk pewnie pokonał Olimpię i awansował do 1/16 finału Pucharu Polski

2018-09-26, Autor: prochu

Piłkarze Śląska Wrocław bez problemów rozprawili się z Olimpią w Elblągu i zameldowali się w kolejnej rundzie krajowego pucharu. Dwa gole w środę strzelił Arkadiusz Piech, a jedno trafienie dołożył Mateusz Radecki.

Mecz pucharowy - jak to zazwyczaj bywa - przyniósł kilka zmian w wyjściowym składzie. Najważniejszą był brak cierpiącego na uraz mięśniowy Piotra Celebana. Kapitana, który ostatnie spotkanie w barwach WKS-u opuścił jeszcze w sezonie 2015/16, zastąpił Igors Tarasovs. Istotne były również m.in. zmiana w bramce (Jakub Wrąbel za Jakuba Słowika) czy w ataku (Arkadiusz Piech za Marcina Robaka).

Wrocławianie po niemrawych pierwszych kilku minutach szybko uporządkowali grę i niepodzielnie dominowali na boisku w starciu z drugoligową Olimpią. Swoją przewagę udokumentowali już w 11. min, kiedy to dobrym, ostrym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Farshad Ahmadzadeh, a przytomnością i dobrą techniką Arkadiusz Piech. Napastnik umiejętnie przyjął piłkę, przełożył ją z prawej na lewą nogę i mocnym strzałem otworzył wynik meczu. Niespełna dwadzieścia minut później napastnik cieszył się z drugiej bramki. Tym razem bezbłędnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Łukaszu Broziu.

Piłkarze Śląska nie popełnili błędu z poprzedniej edycji Pucharu Polski, kiedy to również w pierwszym swoim meczu prowadzili do przerwy 2:0, by potem stracić przewagę i ostatecznie przegrać w dogrywce z Arką 2:4. Tym razem do końca zachowali koncentrację, a ich dominacja ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Brakowało tylko trzeciego gola, do którego wrocławianie mieli wiele okazji, jednak długo żadnej z nich nie udało się udanie sfinalizować. W słupek trafił Damian Gąska, blisko bramki był również Maciej Pałaszewski, ale do siatki trafił dopiero w doliczonym czasie gry Mateusz Radecki.

Śląsk awansował do 1/16 finału Pucharu Polski, a do rozgrywek ligowych powróci już w poniedziałek, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

Olimpia Elbląg - Śląsk Wrocław 0:3 (0:2)
Bramki: Piech 11, 29 (k), Radecki 90

Olimpia: Rutkowski - Ressel, Korkliniewski, Wenger, Kołosow (82 Kiełtyka), Fidziukiewicz, Bogdanowicz, Kuczałek, Sedlewski (75 Balewski), Bojas (63 Szmydt), Eduardo.
Śląsk: Wrąbel - Broź (79 Pich), Tarasovs, Golla, Dankowski, Radecki, Łabojko, Farshad (64 Gąska), Pałaszewski (89 Samiec-Talar), Cholewiak, Piech.

żółte kartki: Kuczałek, Eduardo - Radecki.
sędzia: Dominik Sulikowski