Śląsk przegrywa w sparingu z Ruzomberokiem

2019-06-29, Autor: prochu

Piłkarze Śląska Wrocław przegrali 1:2 z MFK Ruzomberok w drugim meczu trwającego okresu przygotowawczego. W pierwszej połowie trener Vitezslav Lavicka wystawił bardziej doświadczonych zawodników, a druga część gry należała do młodych piłkarzy. Jedyną bramkę dla WKS-u zdobył Daniel Szczepan.

Śląsk dobrze rozpoczął mecz. Wrocławianie atakowali głównie skrzydłami, a ich wysiłki przyniosły skutek w 7. minucie. Świetny strzał głową Piotra Celebana zdołał obronić bramkarz, jednak dobitka Daniela Szczepana trafiła już do siatki. Po strzeleniu gola WKS kontrolował przebieg spotkania. Nie pozwalał przeciwnikowi zbliżyć się do własnej bramki i sam cierpliwie wyczekiwał na swoją szansę. W 21. minucie dobrą okazję z rzutu wolnego miał Krzysztof Mączyński, jednak jego strzał minimalnie minął prawy słupek bramki Ivana Krajcirika.

W drugiej połowie trener Vitezslav Lavicka dokonał dziesięciu zmian. Z zawodników, którzy rozpoczęli spotkanie na boisku pozostał jedynie Daniel Kajzer, który po dwunastu minutach został zmieniony przez Bartłomieja Frasika. Akcje wrocławian nie były już tak składne jak w pierwszej części gry, jednak mimo to udawało się zagrozić bramce Ruzomberoka.

Śląsk grał solidnie w obronie aż do 72. minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopadł Mario Mrva i strzałem głową pokonał Bartłomieja Frasika. W 79. minucie rywal wyszedł na prowadzenie. Odbitą przez bramkarza piłkę przejął Jakub Kudlicka i skierował ją do pustej bramki. Śląsk walczył o wyrównanie do samego końca. Najbliżej było po strzale z rzutu wolnego Adriana Łyszczarza, jednak bramkarz rywali zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Śląsk Wrocław - MFK Ruzomberok 1:2 (1:0)
Bramki: Szczepan 7 - Mrva 72, Kudlicka 79

Śląsk: Kajzer (57 Frasik) - Broź (46 Dankowski), Golla (46 Poprawa), Celeban (46 Pawelec), Stiglec (46 Hołownia), Musonda (46 Kotowicz), Mączyński (46 Łabojko), Pałaszewski (46 Boruń), Pich (46 Łyszczarz), Gąska (46 Buławski), Szczepan (46 Bergier).