Śląsk przegrywa z Arką na zakończenie Memoriału Adama Wójcika

2019-09-24, Autor: prochu

W ostatnim meczu II Memoriału Adama Wójcika Śląsk Wrocław przegrał z Asseco Arką Gdynia 65:78. Gdynianie zajęli tym samym drugie miejsce w turnieju, którego zwycięzcą zostało Filou Oostende.

Wrocławianie zaczęli mecz piątką Clayton Custer, Devoe Joseph, Mathieu Wojciechowski, Aleksander DziewaAndrew Chrabascz. I zaczęli bardzo dobrze - od trafionych rzutów zza łuku Aleksandra Dziewy (dwukrotnie), Claytona CusteraDevoe'a Josepha. Kilkupunktowa przewaga szybko jednak stopniała, a gdynianie konsekwentnie wykorzystywali błędy wrocławian w obronie. Po pierwszej kwarcie Arka prowadziła 25:19. Krótka przerwa nie pomogła podopiecznym Andrzeja Adamka. Dziewięciopunktowa seria Arki pozwoliła jej powiększyć prowadzenie do trzynastu "oczek". Trójkolorowi walczyli pod koszem rywali, ale nie potrafili sobie poradzić z twardą obroną i fizyczną grą rywala. Na koniec tej części gry dwa rzuty wolne trafił Clayton Custer, ale WKS do przerwy przegrywał 30:41.

Po powrocie na parkiet znów rządzili zawodnicy Asseco Arki, którzy szybko zdobyli sześć punktów. Śląsk nadal nie potrafił z kolei znaleźć drogi do kosza przeciwnika. Impas przełamał po ponad trzech minutach akcją 2+1 Mathieu Wojciechowski, a chwilę później "trójki" dołożyli Michał GabińskiAleksander Dziewa. Gdynianie kapitalnie rzucali jednak zza łuku i przewaga zamiast maleć, dalej rosła. Po trzech kwartach było już 63:44 dla podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza. Na początku kolejnej części gry hala Orbita odżyła, bowiem efektownym alley-oopem popisali się Clayton CusterMathieu Wojciechowski. Ostatnie 10 minut było dobre w wykonaniu Trójkolorowych, ale nie pozwoliło odmienić losów spotkania. Arka kontrolowała sytuację na parkiecie do końca meczu, który zakończył się wynikiem 78:65 dla przyjezdnych.

Stawką meczu było drugie miejsce w II Memoriale Adama Wójcika, które ostatecznie przypadło Asseco Arce Gdynia (bilans 1-1). Z dwoma zwycięstwami puchar za wygraną w turnieju odebrała drużyna Filou Oostende, natomiast gospodarze (0-2) zakończyli zmagania na ostatnim miejscu. MVP turnieju wybrany został Amar Sylla, utalentowany 17-letni środkowy z drużyny Filou. Najlepszymi strzelcami turnieju byli ex aequo Mathieu Wojciechowski i Aleksander Dziewa ze Śląska (po 29 zdobytych punktów).

Mecz z Asseco Arką był ostatnim przedsezonowym testem Trójkolorowych. Wynik i gra drużyny Andrzeja Adamka nie napawają optymizmem, a obawy zwiększają zaburzone przygotowania drużyny do sezonu, bo z opóźnieniem do zespołu dołączyli przebywający z kadrą Mathieu Wojciechowski i Kamil Łączyński. Czas będzie działał na korzyść WKS-u, jednak start Energa Basket Ligi już w czwartek. W hali Orbita wrocławianie zmierzą się z ekipą HydroTruck Radom. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Śląsk Wrocław - Asseco Arka Gdynia 65:78 (19:25, 11:16, 14:22, 21:15)