zamknij

Śląsk przegrywa z Miedzią Legnica w sparingowych derbach

2018-09-09, Autor: prochu

Piłkarze Śląska Wrocław przegrali z Miedzią Legnica 0:3 w charytatywnym spotkaniu rozgrywanym w Oławie.

Tadeusz Pawłowski na mecz z Miedzią posłał między innymi kilku piłkarzy, którzy w lidze grają mniej lub wracają po urazach. I tak w pierwszym składzie wyszli m.in. Daniel Szczepan, Daniel Łuczak, Łukasz Broź, Djordje Cotra czy Igors Tarasovs.

Odważniej spotkanie rozpoczęła Miedź, która w pierwszym kwadransie dwukrotnie zagroziła Śląskowi. Na bramkę uderzali Marquitos i Petteri Forsell, ale ich strzały obronił Jakub Słowik. Wrocławianie odpowiedzieli uderzeniem Daniela Szczepana z ostrego kąta i Igorsa Tarasovsa głową, ale również te próby nie były udane. W 24. minucie Mateusz Piątkowski wykorzystał nieporozumienie w szeregach defensywnych WKS-u, przejął piłkę i w sytuacji sam na sam pokonał wrocławskiego golkipera. Napastnik jeszcze przed przerwą potwierdził dobrą dyspozycję i podwyższył prowadzenie Miedzi na 2:0.

Po zmianie stron na boisku pojawili się między innymi Arkadiusz Piech, Michał Chrapek i Jakub Wrąbel. Śląsk grał konkretniej, częściej wybierając się pod bramkę rywala, ale nie potrafił umieścić piłki w siatce. Dobrą okazję miał Mateusz Radecki, ale jego uderzenie z pola karnego skutecznie zablokowali defensorzy Miedzi. WKS atakował, a Miedź strzelała. Ładną kontrę w 71. minucie wykorzystał Borja Fernandez, który zdobył bramkę, uderzając praktycznie do pustej bramki.

Oba zespoły miały jeszcze okazje bramkowe, ale solidarnie ich nie wykorzystały. Wynik spotkania już nie uległ zmianie i ostatecznie Miedź zasłużenie wygrała mecz sparingowy. Spotkanie odbyło się w ramach imprezy charytatywnej. Dochód zostanie przekazany na pomoc dla Grzegorza Galasińskiego z podoławskiego Niemila oraz dla oławianki Natalii Zezuli.

Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 0:3 (0:2)
Bramki: Piątkowski 24, 38, Fernandez 71

Śląsk: Słowik (46 Wrąbel) - Broź, Tarasovs (65 Golla), Pawelec, Cotra - Pich, Radecki, Pałaszewski (75 Celeban), Farshad (46 Chrapek), Łuczak (75 Szczepan), Szczepan (46 Piech).

żółte kartki: Radecki.