zamknij

Akademia Piłkarska Śląska Wrocław

Śląsk U11 wygrał turniej o Puchar Prezesa DZPN

2019-02-05, Autor: prochu

W wałbrzyskiej hali sportowej Aqua Zdrój odbył się finał turnieju o puchar Prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii wiekowej do lat 11. Akademię Śląska reprezentowała drużyna Macieja Stasiuka.

Do rywalizacji stanęły najlepsze zespoły z województwa dolnośląskiego. Turniej w dobrym stylu wygrali piłkarze Macieja Stasiuka, a dzięki zwycięstwu wrocławianie wywalczyli wyjazd na finał ogólnopolski Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie, gdzie gospodarzem będzie prezes PZPN Zbigniew Boniek. Finały odbędą się 16 i 17 lutego.

Warto dodać, ze oprócz sukcesu całej drużyny, Jakub Kucharski został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

6. Górnik Złotoryja

Z kolei w ostatnim turnieju zespołu U11 w poprzednim roku, młodzi wrocławianie również odnotowali pewne zwycięstwo - piłkarze trenera Macieja Stasiuka zajęli pierwsze miejsce w turnieju halowym Lubuszanka Falubaz Toyota Cup 2018.

Zawody zostały podzielone na część eliminacyjną, po której najlepsze drużyny trafiły do Ligi Mistrzów, a reszta walczyła w rozgrywkach Ligi Europy. Po wyjściu z grupy Śląsk kontynuował zmagania w Lidze Mistrzów, w której okazał się bezkonkurencyjny, pewnie wygrywając wszystkie spotkania, a przy tym nie tracąc żadnej bramki - i tak WKS pokonał gospodarzy turnieju Falubaz 3:0, Parasol Wrocław 5:0 i Pogoń Szczecin 1:0.

Nagrody indywidualne otrzymali zawodnicy Śląska Wrocław: Jakub Kucharski - zawodnik z pola i Kacper Kozioł - bramkarz.