Śląsk Wrocław w finale Pucharu PZKosz

2012-02-25, Autor: Piotr Kolisko
Doskonała gra w czwartej kwarcie meczu ze Startem Gdynia pozwoliła zespołowi Śląska na wygrana i awans do finału rozgrywek Pucharu PZKosz. Najlepszym strzelcem w szeregach wrocławian był Radosław Hyży, który zapisał na swoim koncie 27 punktów.

Śląsk Wrocław zagra w finale Pucharu PZKosz. W spotkaniu półfinałowym rozegranym w sobotę wrocławianie pokonali Start Gdynia 93:89.

Podopieczni trenera Rafała Kalwasińskiego od pierwszych minut nie potrafili odeprzeć ataków nadmorskiego zespołu, w konsekwencji doprowadziło to do stracenia przez wrocławian 33 punktów w samej pierwszej kwarcie meczu. Kolejna odsłona przyniosła jednak grę coraz bardziej dynamiczną i przemyślaną - przypominającą dotychczasowe występy Śląska, lidera II ligi.

Drogę do kosza zaczęły znajdować rzuty Artura Grygiela a z minuty na minutę coraz aktywniejszy był Radosław Hyży. Rozstrzygnięcie spotkania przyniosła czwarta kwarta, w której wrocławianie poprawili grę obronną i zniwelowali przewagę Startu. Decydujący o losach spotkania był trzypunktowy rzut Norberta Kulona oraz seria celnych rzutów wolnych Adriana Mroczka-Truskowskiego, który ostatecznie ustalił wynik meczu.

Już w niedzielę koszykarze z Wrocławia zagrają w spotkaniu finałowym, a ich rywalem będzie gospodarz turnieju - BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 16.00

WKS Śląsk Wrocław – Start Gdynia 93:89 (22:33, 24:17, 27:24, 20:15)

Punkty dla WKS Śląsk: Hyży 27, Mroczek-Truskowski 21, Grygiel 14, N. Kulon 10, Łopatka 8, Glapiński 8, M. Kowalski 3, Bochenkiewicz 2

Punkty dla Start: Śmigielski 21, Wojdyła 14, Kostrzewski 13, Szpyrka 10, Andrzejewski 9, Malczyk 7, Młynarski 5, Bach 3, Lisewski 3.