Śląsk Wrocław zdobył katowicki Spodek

2011-12-12, Autor: Piotr Kolisko
Śląsk Wrocław pokonał w Katowicach miejscowego Mickiewicza 78:69. Przy jednoczesnych porażkach ekip z Prudnika oraz Ostrowa, wrocławianie powiększyli swoją przewagę nad najgroźniejszymi rywalami w tabeli do dwóch punktów.

Mecz w hali przy katowickim Spodku nie należał do najłatwiejszych. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem oscylującym w okolicach remisu a najlepszym graczem początkowych minut spotkania był Mirosław Łopatka.

Śląsk w trzeciej kwarcie prowadził już 48:31, lecz w kolejnych minutach kompletnie się pogubił. Gospodarze zanotowali fragment 17:3 niemal całkowicie odrabiając dzielący ich od wrocławian dystans.

Wówczas odpowiedzialność za wynik spotkania wziął na siebie Adrian Mroczek-Truskowski. Kapitan zespołu ze stolicy Dolnego Śląska  w ostatnich dwunastu minutach pojedynku rzucił aż 13 ze swoich 26 punktów. Te najważniejsze w krytycznym momencie, na 5 minut przed końcową syreną.

Śląsk prowadził jedynie czterema punktami, gdy popularny jednak wtedy po raz kolejny przypomniał o sobie kapitan Śląska i trafił trójkę sprzed nosa swojego obrońcy. Trzy minuty później tę sztukę powtórzył, a jego punkty pozwoliły wrocławianom odskoczyć na bezpieczną, 9-punktową przewagę. Tak o swoim występie i odpowiedzialności w kluczowych momentach gry mówił po spotkaniu Adrian Mroczek - Truskowski:

– Czułem się dziś bardzo pewnie. Będąc jednym z najbardziej doświadczonych zawodników naszego zespołu wiedziałem, że muszę wziąć na swoje barki ciężar zdobywania punktów. Brałem piłkę i grałem  – komentował kapitan zespołu Śląska.

Fanów wrocławskiego teamu  po raz kolejny martwić może jednak początek spotkań wyjazdowych w wykonaniu swoich ulubieńców. Śląsk rozpoczął co prawda od punktów Adriana Mroczka-Truskowskiego, lecz w późniejszych fragmentach meczu dał sobie rzucić siedem kolejnych oczek. W zespole Mickiewicz brylowała dwójka: Grzegorz ZadęckiWacław Adamczyk, którzy rzucili aż 15 punktów z 17 zespołu.

Kolejne starcie WKS Śląsk rozegra 17 grudnia, w Gliwicach z miejscowym GTK Fluor Britam Gliwice.

Mickiewicz-Romus Katowice - WKS Śląsk Wrocław 69:78 (17:23, 12:15, 23:21, 17:19)

Punkty dla Mickiewicza-Romus: Zadęcki 23, Adamczyk 15, Jagieła 14, Jaworski 6, Zając 5, Wosz 2, Sapiński 2, Moralewicz 2, Wawrzyniak, Olczyk

Punkty dla WKS Śląsk: Mroczek-Truskowski 26, Bluma 13, Łopatka 12, N. Kulon 10, Bochenkiewiecz 8, Kowalski 4, Leszczyński 3, Grygiel 1, Płatek 1