Śląsk wygrał ostatni sparing i czeka na tysięczny mecz w esktraklasie z Widzewem

2013-02-17, Autor: jg
Śląsk Wrocław pokonał Zbrojovkę Brno 2:1 w ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej. Gole dla WKS-u zdobyli Cristian Diaz i Waldemar Sobota. A już w przyszły weekend na inaugurację rundy wiosennej do Wrocławia przyjeżdża Widzew Łódź.

Mecz świetnie rozpoczął się dla mistrzów Polski, bowiem już w trzeciej minucie objęli prowadzenie. W polu karnym faulowany był Cristian Diaz, wobec czego arbiter podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Argentyńczyk chwilę później miał jeszcze jedną dobrą okazję, ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Zbrojovki.

W 25 minucie był już remis. Sędzia dopatrzył się faulu Krzysztofa Ostrowskiego na jednym z Czechów w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Petr Svancara. Kapitan zespołu z Brna stanął przed znakomitą okazją na zdobycie kolejnej bramki, ale po minięciu kilku obrońców strzelił zbyt lekko, by zaskoczyć Mariana Kelemena. Jeszcze przed przerwą wrocławianie wyszli na prowadzenie. W 35 minucie po pięknej trójkowej akcji Przemysława Kaźmierczaka, Cristiana DiazaWaldemara Soboty w dogonej sytuacji znalazł się ten ostatni i pewnie skierował futbolówkę do siatki.

Po 45 minutach Śląsk prowadził 2:1. Wynik nie uległ zmianie w drugiej odsłonie sobotniego sparingu. Okazję na zdobycie gola miał Przemysław Kaźmierczak, który główkował po dośrodkowaniu Sebastiana Mili, z kolei pod wrocławską bramką gorąco było w 55 minucie. Po błędzie defensywy niepilnowany na dwunastym metrze znalazł się Mohamed Traore, jednak Amir Spahić w ostatniej chwili zdołał zablokować jego strzał.

Śląsk Wrocław - Zbrojovka Brno 2:1 (2:1)
Bramki: Diaz 3 (k), Sobota 35 - Svancara 25 (k)

Śląsk: Kelemen (46 R.Gikiewicz) - Ostrowski (46 Socha), Jodłowiec, Kowalczyk, Wasiluk (46 Spahić), Stevanović, Kaźmierczak (61 Elsner), Sobota (62 Patejuk), Mila (62 Cetnarski), Ćwielong, Diaz (62 Ł.Gikiewicz).
Zbrojovka: Dolezal (46 Radek) - Brabec, Hycka, Sus, Buchta, Husar (64 Kunc), Avdić (38 Soljic), Glaser (72 Lamine), Svancara (59 Skoda), Traore (69 Prerovsky), Markocić (69 Halaska).