Śląsk wygrywa kolejny sparing. Cztery gole WKS-u [WIDEO]

2017-07-05, Autor: prochu

Piłkarze Śląska Wrocław pewnie pokonali pierwszoligowy Raków Częstochowa 4:1 w drugim przedsezonowym sparingu. Bramki dla WKS-u strzelili Igors Tarasovs, Łukasz Madej, Arkadiusz Piech i Daniel Łuczak.

Początek meczu był w miarę wyrównany, ale z minuty na minutę wrocławianie zaczęli osiągać przewagę. Podopieczni Jana Urbana objęli prowadzenie w 30. minucie, kiedy dośrodkowanie Roberta Picha z rzutu rożnego na bramkę zamienił Igors Tarasovs. Jeszcze przed przerwą Łukasz Madej podwyższył wynik meczu pięknym, technicznym strzałem z dystansu.

Kilka minut po zmianie stron wrocławianie strzelili trzeciego gola, a na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Piech. Goście kwadrans później zdołali zdobyć honorową bramkę za sprawą Jose Emabalo, a wynik meczu ustalił - już w doliczonym czasie gry - Daniel Łuczak.

W sparingu zagrali wszyscy nowi piłkarze WKS-u, również Dragoljub Srnić, który we wtroek podpisał kontrakt z klubem. Kolejny sparing wrocławianie zagrają 9 lipca, a ich rywalem będzie Wisła Płock. Rozgrywki ligowe Śląsk zainauguruje tydzień później, meczem z Arką Gdynia.

Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 4:1 (2:0)
Bramki: Tarasovs 30, Madej 39, Piech 49, Łuczak 90 - Embalo 62

Śląsk: Wrąbel - Dankowski, Celeban, Pawelec, Cotra, Tarasovs, Chrapek, Kosecki, Madej, Pich, Piech. Grali również: Augusto, Srnić, Skrzecz, Dwali, Łyszczarz, Łuczak, Pałaszewski, Poprawa.