Śląsk wygrywa na wyjeździe z Flotą i w półfinale Pucharu Polski zagra z Wisłą

2013-03-27, Autor: jg
Śląsk Wrocław pokonał Flotę Świnoujście 2:0 w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Polski. Bramki dla WKS-u strzelili Łukasz Gikiewicz i Waldemar Sobota. W półfinale zielono-biało-czerwoni zagrają z krakowską Wisłą. A Legia Warszawa z Ruchem Chorzów.

Mecz mógł świetnie rozpocząć się dla miejscowych. Zaledwie po kilkudziesięciu sekundach gry w wyśmienitej sytuacji znalazł się Arkadiusz Aleksander, który uderzał głową z trzech metrów, ale Marian Kelemen instynktownie odbił piłkę po jego strzale. Chwilę potem to wrocławianie mogli cieszyć się z prowadzenia. W 5. minucie Sebastian Mila zagrał do Łukasza Gikiewicza, a napastnik WKS-u nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Grzegorzem Kasprzikiem i pewnie umieścił futbolówkę w bramce Floty.

Niespełna kwadrans później mogło być 2:0. Łukasz Gikiewicz uderzał z kilku metrów, ale został zablokowany, a piłka po dobitce Sebastiana Mili zatrzymała się na słupku. Co nie udało się kapitanowi WKS-u, wyszło niedługo potem Waldemarowi Sobocie. Piotr Ćwielong przedarł się w pole karne lewym skrzydłem, odegrał właśnie do niepilnowanego Soboty, a pomocnik technicznym strzałem strzelił drugiego gola dla WKS-u. Po 45 minutach mistrzowie Polski prowadzili 2:0.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Flota walczyła o kontaktowego gola, a podopieczni Stanislava Levego kontrolowali przebieg gry i nie skupiali się tylko na defensywie. W 55. minucie bliski pokonania Mariana Kelemena był Arkadiusz Aleksander, ale nieznacznie się pomylił, z kolei kilka chwil później świetną okazję miał Piotr Kieruzel, lecz nie trafił czysto w piłkę. Wrocławianie natomiast mądrze się bronili i stwarzali kolejne okazje do podwyższenia wyniku.

Na kwadrans przed końcem meczu sytuacji sam na sam nie wykorzystał Waldemar Sobota, a niedługo potem z kilku metrów niecelnie uderzał Piotr Ćwielong. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry na murawie pojawił się Jakub Więzik, który zmienił Łukasza Gikiewicza. Dla rosłego napastnika był to debiut w zielono-biało-czerwonych barwach, ale niestety nie okrasił premierowego występu golem.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie - Śląsk pokonał na wyjeździe Flotę 2:0 i awansował do półfinału Pucharu Polski, gdzie zmierzy się z Wisłą Kraków. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 10 i 17 kwietnia.

Flota Świnoujście - Śląsk Wrocław 0:2 (0:2) Bramki: Ł.Gikiewicz 5, Sobota 35

Flota: Kasprzik - Fryc, Kieruzel, Opałacz, Stasiak, Mysiak (46 Bodziony), Niedziela, Niewiada, Śpiączka, Arifović (46 Bodziony), Aleksander.

Śląsk: Kelemen - Ostrowski, Kowalczyk, Kokoszka, Pawelec, Elsner, Stevanović, Sobota, Mila, Ćwielong (90 Cetnarski), Ł.Gikiewicz.