Ślęza gorsza w pierwszym meczu o brąz [RELACJA, ZDJĘCIA]

2019-04-23, Autor: prochu

W pierwszym meczu o brązowy medal Ślęza Wrocław przegrała na wyjeździe z Arką Gdynia 52:71. W rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzi zespół z Gdyni. Drugie spotkanie w piątek (26 kwietnia) o godzinie 18:25 we Wrocławiu.

Początek spotkania był wyrównany, ale już od pierwszych minut dało się zauważyć problemy ze skutecznością zawodniczek Ślęzy. Co prawda Taisiia Udodenko oraz Marissa Kastanek zdobyły dość szybko cztery punkty, ale kolejne trzy rzuty wrocławianek chybiły celu. Pięć kolejnych "oczek" Barbory Balintovej pozwoliło Arce wyjść na prowadzenie - po czterech minutach mieliśmy wynik 7:6. Od tego momentu rozpoczęło się budowanie przewagi w wykonaniu gospodyń. Gdynianki bez większych problemów przebijały się do strefy podkoszowej, a po drugiej stronie parkietu koszykarki Ślęzy pudłowały na potęgę. Arka kontynuowała dobrą grę, dzięki czemu pierwszą kwartę wygrała 22:10.

Druga odsłona rozpoczęła się od błyskawicznej trójki Kamili Podgórnej oraz dwóch punktów Aldony Morawiec. Problemy żółto-czerwonych nie ustały, co pozwoliło gospodyniom szybko powiększać swoją przewagę. Sprawy w mgnieniu oka wymknęły się spod kontroli Ślęzy. Trener Arkadiusz Rusin próbował różnych zestawień personalnych, ale żadna piątka nie potrafiła jednocześnie zatrzymać Arki oraz trafiać do kosza. Były momenty, w których zawodniczki Gundarsa Vetry również pudłowały, ale wrocławianki nie były w stanie ich wykorzystać, ponieważ same wykazywały się nieskutecznością. Druga kwarta zakończyła się bezpośrednią rywalizacją amerykańskiej skrzydłowej gdynianek z koszykarkami Ślęzy. Emma Cannon zdobyła sześć oczek, wrocławianki siedem i gospodynie schodziły na przerwę prowadząc 40:23. Niestety, właściwie było już po meczu.

Po wznowieniu gry trzy punkty zdobyła Barbora Balintova przypominając, która z drużyn kontroluje spotkanie. Ślęza odpowiedziała oczkami Sydney Colson oraz Darii Marciniak. Okres przyzwoitej gry Ślęzy przełożył się na punkty Agaty DobrowolskiejCierry Burdick, ale po raz kolejny było to zdecydowanie zbyt mało, żeby wykorzystać w pełni niemoc ofensywną przeciwniczek. Na dziesięć minut przed końcem Arka prowadziła 57:35 i czwarta kwarta była zaledwie formalnością.

Wrocławianki w końcówce spotkania zanotowały serię 9:0, ale ten zryw zdecydowanie nie wystarczył. Arka praktycznie od początku meczu kontrolowała wydarzenia i bezlitośnie wykorzystywała słabą obronę oraz brak skuteczności Ślęzy. W grze żółto-czerwonych musi się do piątku zmienić właściwie wszystko, jeśli koszykarki 1KS-u chcą powrócić nad morze na spotkanie numer trzy. Drugi mecz w walce o brąz rozpocznie się w piątek o godz. 18:25.

Arka Gdynia - Ślęza Wrocław 71:52 (22:10, 18:13, 17:12, 14:17).
Arka: Balintova 16 (1), Cannon 15, Coffey 11 (1), Morawiec 9 (1), Makurat 5 (1), Jurcenkova 4, Podgórna 3 (1), Stelmach 3 (1), Baltkojiene 3, Greinacher 2, Rembiszewska 0.
Ślęza: Udodenko 18 (2), Colson 12, Miletic 6, Marciniak 4, Palenikova 4, Szybała 2, Kastanek 2, Burdick 2, Dobrowolska 2, Dikeoulakou 0.