Ślęza - MKS Kluczbork 1:1. Punkt, który nie cieszy [RELACJA, WIDEO]

2018-09-11, Autor: prochu

Ślęza Wrocław zremisowała 1:1 z MKS-em Kluczbork w spotkaniu 7. kolejki rozgrywek III ligi. Wrocławianie objęli prowadzenie na początku spotkania, natomiast goście wyrównali w końcowych fragmentach pojedynku.

Wrocławianie wciąż pozostają niepokonani w tym sezonie Na Niskich Łąkach, ale w meczu z MKS-em straciła pierwsze punkty występując w roli gospodarza. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego jak w poprzednich spotkaniach - zagrali dwie różne połowy, z tą różnicą, że tym razem o wiele lepsze wrażenie pozostawili po sobie w pierwszej odsłonie.

Lepiej ten mecz dla Ślęzy nie mógł się rozpocząć. Jeszcze nie wszyscy kibice zdążyli zająć miejsce na trybunach, gdy żółto-czerwoni objęli prowadzenie. W 2. minucie po znakomitym podaniu Szymona Lewkota, strzelał Filip Olejniczak. Próbujący interweniować Bartosz Poloczek nie zdołał jednak opanować futbolówki, którą praktycznie z linii bramkowej do siatki wepchnął Mateusz Kluzek. Wrocławianie na tym nie zamierzali poprzestać i raz za razem tworzyli zagrożenia pod bramką MKS-u. Najczęściej okazje do podwyższenia rezultatu miał Szymon Lewkot. Najpierw z jego uderzeniem z 16 metrów poradził sobie Poloczek, a w 19. minucie młody piłkarz miał wręcz wymarzoną szansę do wpisania się na listę strzelców, ale w jaki sposób nie zdołał posłać piłki do bramki, wie chyba tylko on sam.

Minęła minuta i znów Lewkot stanął przed szansą zdobycia gola, gdy po dośrodkowaniu Adriana Repskiego, posłał piłkę głową o centymetry obok słupka. Ślęza dominowała i wydawało się, że kolejne trafienia to tylko kwestia czasu. Ten zaś mijał, a kolejnego gola nie było. W 24. minucie grający 150. mecz ligowy w barwach 1KS-u, Jakub Bohdanowicz dobrze uderzył z rzutu wolnego z odległości 30 metrów, lecz na nieszczęście 1KS-u Poloczek znakomitą interwencja przeniósł piłkę nad poprzeczka. Goście w tej części meczu praktycznie nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji, a wrocławianie marnowali swoje kolejne. Jeszcze przed przerwą Szymon Lewkot ponownie niecelnie główkował, a Adrian Repski z kilku metrów strzelił zbyt słabo, by bramkarz MKS-u miał jakiekolwiek kłopoty z interwencją.

Po przerwie można by rzec, że grały już dwie drużyny, a długimi momentami inicjatywę przejmowali przyjezdni. Już w 49. minucie znakomitej okazji do wyrównania nie wykorzystał Piotr Makowski. Z kolei po drugiej stronie boiska ponownie z rzutu wolnego uderzał Bohdanowicz, ale tym razem była to bardzo nieudana próba. W 59. minucie niecelnie strzelał Paweł Krauz, a chwilę później po uderzeniu Makowskiego, piłka podskoczyła jeszcze na nierówności, co utrudniło interwencję Piotrowi Szermachowi.

W 66. minucie obrona 1KS-u kompletnie zaspała, pozostawiając bez opieki Adama Orłowicza, a ten doprowadził do wyrównania. Ten cios mocno ogłuszył wrocławian, bo na kilka minut oddali oni całkowicie pole gościom. Mogło to się źle skończyć, lecz tym razem to wrocławianom dopisało szczęście, bo w 68. minucie Miłosz Reisch trafił w słupek. Do końca meczu obie ekipy szukały swoich szans na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Bliżej tego byli gospodarze, a już w doliczonym czasie Hubert Muszyński zdobył gola, którego arbiter jednak nie uznał, dopatrując się przewinienia któregoś z piłkarzy Ślęzy w polu karnym gości.

Ślęza Wrocław - MKS Kluczbork 1:1 (1:0)
Bramki: Kluzek 2 - Orłowicz 66

Ślęza: Szermach - Repski, Bohdanowicz, Lewkot (55 Jakóbczyk), Traczyk (88 Molski), Kluzek (75 Matusik), Łątka, Wdowiak, Olejniczak, Muszyński, Tomaszewski (69 Skórnica).
MKS: Poloczek - Gierak, Krauz (86 Dyr), Węglarz (69 Lewandowski), Orłowicz, Sobala, Reisch, Nitkiewicz, Krawczun, Jaszczak (26 Okraszewski), Makowski (89 Glanowski).

Żółte kartki: Traczyk oraz Gierak, Krauz, Sobala, Makowski.
Sędzia: Maciej Dudek (Żagań).