Ślęza nadal niepokonana. Cenne zwycięstwo na początek rozgrywek EuroCup [RELACJA, GALERIA]

2017-10-12, Autor: prochu

Koszykarki Ślęzy Wrocław odniosły pewne zwycięstwo z Basketem 90 Gdynia 72:61 w pierwszej kolejce rozgrywek EuroCup. Najskuteczniejszymi zawodniczkami 1KS-u były Marisa Kastanek (17 punktów) oraz Agnieszka Kaczmarczyk (13 "oczek"), a świetny występ odnotowała też Sharnee Zoll-Norman, która rzuciła 9 punktów, odnotowała 6 zbiórek i 8 asyst.

Pierwszy po szesnastu latach nieobecności mecz Ślęzy w europejskich pucharach przysporzył sporo spodziewanych emocji. Zgodnie z oczekiwaniami Basket 90 Gdynia był trudnym przeciwnikiem, a na zwycięstwo wrocławianki musiały mocno się napracować.

W przypadku Ślęzy powtórzyła się sytuacja z poprzednich, ligowych meczów. Wrocławianki zaczęły mocno w obronie. W pierwszej kwarcie pozwoliły rzucić rywalkom tylko 12 punktów. Gdy drugą kwartę zaczęły od serialu punktowego 12:2 ich przewaga urosła aż do 16 oczek (30:14). Znów jednak w poczynaniach mistrzyń Polski zaczęła wkradać się nonszalancja i rozluźnienie. Ich gra całkowicie straciła na jakości. Do tego stopnia, że kolejny fragment drugiej kwarty Basket 90 Gdynia wygrał aż 18:0 i na przerwę schodził z prowadzeniem.

Po zmianie stron Ślęza zwarła szyk, ale na każdą udaną akcję gdynianki znajdowały odpowiedź po drugiej stronie boiska. Dopiero w końcówce trzeciej kwarty wrocławianki odskoczyły na sześć punktów. W czwartej mistrzynie Polski poszły za ciosem. Na półmetku tej części gry było już 63:46 dla miejscowych. Duża w tym zasługa Marissy Kastanek, która w całym meczu zdobyła najwięcej punktów dla swojego zespołu.

Gdynianki próbowały jeszcze nawiązać walkę. Dwoiła i troiła się Kahleah Copper, wspierała ją Sofija Aleksandravicius, ale ich starania na nic się zdały. Ślęza kontrolowała wynik do końca i wygrała z Basketem 90 Gdynia 72:61.

W drugim meczu grupy E zmierzyły się dwa tureckie zespoły. Faworyzowany AGU Spor przegrał na wyjeździe z Istanbul Universitesi 74:76. Tym samym pierwszym liderem została Ślęza. Kolejny mecz w EuroCupie wrocławianki rozegrają 18 października w Kayseri z AGU Sporem. Wcześniej jednak, już w niedzielę, zmierzą się na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wlkp. w rodzimych rozgrywkach.

Ślęza Wrocław - Basket 90 Gdynia 72:61 (18:12, 12:20, 19:11, 23:18)
Ślęza: Kastanek 17 (3), Kaczmarczyk 13 (1), Treffers 12, Zoll-Norman 9 (1), Szybała 8, Ajduković 6, Perez 4, Ndiba 3 (1), Ursu-Kim 0.
Basket 90: Copper 23 (1), Aleksandravicius 14, Vitola 8, Jankoska 7 (2), Skerović 6 (2), Makurat 3 (1), Morawiec 0, Rembiszewska 0.