Ślęza niespodziewanie zremisowała z beniaminkiem z Głuszyny [RELACJA]

2018-11-04, Autor: prochu

Piłkarze Ślęzy Wrocław zremisowali 0:0 z Agroplonem Głuszyna w meczu 14. kolejki rozgrywek III ligi (grupa 3). Wrocławianie przez całe spotkanie sprawiali lepsze wrażenie, ale nie potrafili sforsować defensywy rywali.

Wynik meczu w Namysłowie jest mocno rozczarowujący, ale też nie ma co ukrywać, że wrocławskim piłkarzom to spotkanie delikatnie mówiąc nie wyszło. Absolutnie nie można im odmówić ambicji, ale zagrali zdecydowanie poniżej swoich możliwości, choć przez większośc meczu zdecydowanie przeważali. Beniaminek z Głuszyny grał prosty futbol i sprawiał wrażenie jakby bezbramkowy rezultat był takim, na jakim mu najbardziej zależało.

Pierwsze, niecelne uderzenie oddał w tym meczu z rzutu wolnego Adrian Niewiadomski. W 13. minucie Ślęza powinna objąć prowadzenie, gdy po kontrataku Kornel Traczyk jak na tacy wyłożył piłkę Mateuszowi Kluzkowi, a ten spudłował w idealnej sytuacji. Gospodarze odpowiedzieli chwilę później groźnym, acz niecelnym uderzeniem Damiana Sobczaka.

O ile pierwsza połowa mogła jeszcze swoim poziomem zadowolić tych najmniej wybrednych widzów, bo sytuacje mieli Maciej MatusikHubert Muszyński, to o drugiej połówce nie można tego powiedzieć. Wrocławianie bezskutecznie szukali sposobu na przebicie się przez mur zbudowany przez piłkarzy Agroplonu i przez długie minuty nie potrafili stworzyć sytuacji zakończonej strzałem. Za to po drugiej stronie boiska czujnością musiał wykazać się Piotr Szermach, przerzucając piłkę nad poprzeczką po centrostrzale Mateusza Pałacha. W 64. minucie golkiper gospodarzy obronił strzał Mateusza Kluzka z granicy pola karnego, a siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry popisał się najefektowniejszą interwencją, kiedy kapitalnie obronił strzał Filipa Olejniczaka.

Ostatecznie nielicznie zgromadzeni w Namysłowie widzowie bramek nie zobaczyli, a spotkanie zakończyło się zaskakującym, bezbramkowym remisem.

Agroplon Głuszyna - Ślęza Wrocław 0:0

Agroplon: Kuleszka - Łuczak, Czech, Elton (72 Kamiński), Lewandowski, Surowiak, Wanat, Sobczak, Słupianek, Sobczyński, Pałach.
Ślęza: Szermach - Bohdanowicz, Matusik (67 Stempin), Traczyk (78 Lewkot), Kluzek (88 Skórnica), Jakóbczyk (67 Olejniczak), Molski, Wdowiak, Niewiadomski, Muszyński, Tomaszewski.

Żółte kartki: Łuczak, Elton, Lewandowski, Słupianek oraz Muszyński.
Sędzia: Szymon Grabara (Sosnowiec).