Ślęza przegrywa na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica

2019-07-15, Autor: prochu

Piłkarze Ślęzy Wrocław mają za sobą pierwszy sparing w tym okresie przygotowawczym. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego ulegli rezerwom Miedzi Legnica 1:5.

Wynik pierwszego meczu sparingowego wydawać się może niepokojący, ale tak naprawdę powodów do zmartwień nie ma. We wrocławskim zespole zabrakło wielu piłkarzy grających w klubie wiosną - kilku z nich raczej już w żółto-czerwonych barwach nie zobaczymy, a kolejni nie mogli wystąpić z innych powodów. Zaprezentowała się za to duża grupa zawodników kandydujących do gry w 1KS-ie.

Końcowy rezultat nie do końca oddaje przebieg tego spotkania, które w rzeczywistości było w miarę wyrównane. Wrocławianie jako pierwsi mogli objąć w nim prowadzenie, ale zmarnowali trzy znakomite ku temu okazje. Gospodarze byli za to zabójczo skuteczni, bo praktycznie każdy ich strzał kończył się golem. Inna sprawa, że defensywa i bramkarz Ślęzy mocno im ułatwiła zadanie, popełniając kilka prostych błędów. W drugiej połowie, gdy trener Kowalski wymienił większość składu, wynik był już nieco lepszy (drugie 45 minut zremisowane 1:1), jednak w końcowym rozrachunku Miedź II wygrała 5:1.

Miedź II Legnica - Ślęza Wrocław 5:1 (4:0)
Bramki: Taranek 22, Bruno 27, Zatwarnicki 35, Bruno 45, Cukier 90 - Jarczak 76

Ślęza: Zabielski (46 Banach) - testowany I, Wdowiak (46 Muszyński), Tomaszewski, Repski (46 testowany II), Niemienionek (46 Jarczak), Stempin (46 Matusik), Kotyla (46 testowany III), testowany IV, Skórnica (testowany V), Traczyk (46 testowany VI).