Ślęza przegrywa w sparingowych derbach Wrocławia

2019-01-20, Autor: prochu

Piłkarze Ślęzy Wrocław przegrali w pierwszym sparingu w tym okresie przygotowawczym. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego, którzy wystąpili w mocno eksperymentalnym składzie, przegrali z czwartoligowymi rezerwami Śląska Wrocław 1:4

Ślęza zagrała w mocno eksperymentalnym zestawieniu - zabrakło w składzie Jakuba Bohdanowicza, Kornela Traczyka, Macieja Tomaszewskiego, Mateusza Kluzka i Adriana Repskiego, którym trener Grzegorz Kowalski zaordynował trening biegowy. Z powodu problemów zdrowotnych nie zagrali też Filip Olejniczak, Hubert Muszyński i Kamil Mańkowski.

Wynik meczu otworzył już w 4. minucie Maciej Matusik, który wykorzystał zagranie Dawida Molskiego. 1KS w tej części meczu stworzył sobie jeszcze kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych. Dwie "setki" zmarnował Szymon Lewkot, nie popisał się też Filip Skórnica, a strzał Adriana Niewiadomskiego zakończył się interwencją na linii bramkowej jednego z obrońców. Śląsk II w pierwszej połowie w praktyce tylko raz stworzył poważne zagrożenie pod bramką Łukasza Palmowskiego i zostało ono zamienione na gola zdobytego przez byłego zawodnika Ślęzy - Patryka Calińskiego.

Po przerwie w barwach Ślęzy na placu gry zameldowali się rekonwalescenci Tobiasz Jarczak (ostatni mecz rozegrał 1 maja ubiegłego roku) i Andrzej Korytek (pauzował od 31 marca). Ponadto zaprezentowali się też zawodnicy wypożyczeni jesienią do innych klubów (Adam Lasota, Łukasz Sakwa, Damian Siódmak i Wołodymyr Leshchuk), junior Bartosz Modrzejewski i kilku testowanych. Tak złożona jedenastka, z której jedynie Mateusz Stempin występował w rundzie jesiennej w 1KS-ie, nie zaprezentowała się najlepiej, czego najlepszym odzwierciedleniem są trzy stracone gole.

Ślęza Wrocław - Śląsk II Wrocław 1:4 (1:1)
Bramki: Matusik 4 - Caliński 26, Kotowicz 52, Krocz 85, Kierkiewicz 90 (k)

Ślęza: Palmowski (61 zawodnik testowany) - Molski (46 testowany), Wdowiak (46 Korytek), Niewiadomski (46 Siódmak), Łątka (46 testowany), testowany (46 Lasota), testowany (46 Leshchuk), Lewkot (46 Jarczak), Matusik (46 Sakwa), Skórnica (46 Modrzejewski), Berkowicz (46 Stempin).