Ślęza przegrywa w sparingu z pierwszoligowcem

2019-02-05, Autor: prochu

W kolejnym meczu kontrolnym przed startem rundy wiosennej, piłkarze Ślęzy Wrocław przegrali w Opolu z Odrą 0:3. I choć wynik wskazuje na łatwą wygraną opolan, to przez długi czas mecz był bardzo wyrównany, a różnica dwóch poziomów rozgrywkowych nie była aż tak widoczna, zwłaszcza w pierwszej połowie.

Obie drużyny nie przystąpiły do tego spotkania w najmocniejszych składach. W zespole Ślęzy zabrakło m.in. Huberta Muszyńskiego, Macieja Matusika, Filipa Olejniczaka i Kajetana Łątki.

Do przerwy to Ślęza była zespołem, który prezentował się lepiej. Odra w ciągu 45 minut nie stworzyła ani jednej klarownej sytuacji bramkowej. Wrocławianie grali składniej i sporo przeprowadzonych przez nich akcji mogło się podobać. Szkoda tylko, że żadnej z nich nie sfinalizowali zdobyciem gola. Najbliższy tego był w 19. minucie Kornel Traczyk, który trafił w słupek. Niezłe było też uderzenie Jakuba Bohdanowicza, z którym poradził sobie jednak Tobiasz Weinzettel.

Po zmianie stron i wielu dokonanych w 1KS-ie zmianach inicjatywę przejęli gospodarze. Już w 51. minucie mieli oni znakomitą okazję do wyrównania, po tym jak arbiter podyktował rzut karny. Gol jednak nie został zdobyty, bowiem Łukasz Palmowski doskonale obronił uderzenie Tomasa Mikinica. W 58. minucie bramkarz 1KS-u nie był jednak już w stanie zatrzymać piłki po bardzo ładnym uderzeniu Mateusza Czyżyckiego. W ostatnim kwadransie Odra udokumentowała swoją przewagę kolejnymi dwoma trafieniami. Gospodarze w tej części spotkania mieli jeszcze kilka dobrych okazji (choćby uderzenie po którym piłka trafiła w poprzeczkę), ale i Ślęza miała też swoje szanse na zdobycie honorowego gola, lecz niestety, broniący w drugiej połowie Kacper Kołotyło, obronił całkiem dobre strzały Filipa SkórnicyAdriana Niewiadomskiego.

Odra Opole - Ślęza Wrocław 3:0 (0:0)
Bramki: Czyżycki 58, testowany 77, Rybicki 85

Ślęza: Palmowski (58 testowany) - Molski (66 Niewiadomski), Wdowiak (66 Repski), Niewiadomski (46 testowany), Repski (46 Stempin), Tomaszewski (66 Bohdanowicz), testowany (46 Jarczak), Bohdanowicz (46 Skórnica), Traczyk (46 testowany), Kluzek (46 Lewkot), Berkowicz.