Ślęza - Stilon 2:3. Kolejna niewykorzystana szansa wrocławian [RELACJA, WIDEO]

2018-05-16, Autor: prochu

Gdyby Ślęza pokonała gorzowski Stilon, pozostałaby w ścisłym kontakcie z zespołami z czołówki III ligi. Wrocławianie długimi momentami przeważali, ale popełniali proste błędy i marnowali dogodne sytuacje, w związku z czym ostatecznie przegrali ze Stilonem 2:3.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gorzowian, bo już w drugiej minucie - po prostych błędach Ślęzy - strzelili gola, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Kwiatkowski. Kolejne fragmenty meczu też należały do przyjezdnych, a niewiele brakowało, by w 6. minucie zdobyli mocno kuriozalną bramkę. Z własnej połowy piłkę zagrał Damian Pawłowski, a ta długo leciała wydawać się mogło wprost do bramki, a na dodatek chcący interweniować bramkarz Ślęzy Damian Ziarko jeszcze się potknął. Na szczęście dla wrocławian futbolówka po koźle przeleciała obok słupka. Kilka chwil później po groźnym uderzeniu Mateusza Bartolewskiego golkiper 1KS-u odbił piłkę przed siebie. Bramce gospodarzy zagroził też uderzający z rzutu wolnego Piotr Rymar, ale i tym razem Damian Ziarko był na posterunku.

Wrocławianie powoli zaczęli się dochodzić do głosu i coraz częściej konstruowali akcję ofensywne. Jednak to Stilon strzelił kolejnego gola - w 30. minucie arbiter odgwizdał przewinienie Huberta Muszyńskiego, a że miało ono miejsce w polu karnym, podyktował jedenastkę. Jej pewnym wykonawcą był Mateusz Kwiatkowski. Drugi stracony gol na dobre pobudził żółto-czerwonych, którzy w końcówce pierwszej połowy mocno zaatakowali. Strzał Huberta Muszyńskiego głową był zbyt lekki, by zaskoczyć Krystiana Rudnickiego, ale w 39. minucie wrocławscy kibice odzyskali nadzieję, gdy po podaniu Macieja Matusika kontaktowego gola zdobył Mateusz Stempin. Tuż przed przerwą z trudnej pozycji uderzał Jakub Jakóbczyk i niewiele brakowało by doprowadził do wyrównania. Już w doliczonym czasie bramkarz Stilonu bezpardonowo zatrzymał Macieja Matusika i tym razem sędzia podyktował rzut karny dla Ślęzy. Jego wykonawcą był Kornel Traczyk, lecz uczynił to fatalnie i Krystian Rudnicki zdołał odbić piłkę. To jednak nie był koniec tej akcji, bo dobitka Jakuba Bohdanowicza trafiła w słupek, a po odbiciu od niego i główce Mateusza Stempina futbolówka w niewielkiej odległości przeleciała nad poprzeczką.

W 53. minucie arbiter po raz trzeci w tym meczu wskazał na wapno, po faulu na Macieju Firleju. Sam poszkodowany za moment wymierzył sprawiedliwość i mecz rozpoczął się od nowa. Wrocławianie przeważali, lecz skutku to nie przynosiło. Stilon też nie zamierzał zadowolić się podziałem punktów i miał dwie znakomite okazje do odzyskania prowadzenia. W 67. minucie po strzale z bliska Motoki Kakehi na linii bramkowej piłkę zatrzymał Mateusz Stempin, a pięć minut później po niesygnalizowanym uderzeniu innego zawodnika przyjezdnych futbolówka trafiła w słupek. Mimo tych okazji Stilonu, wydawało się, że to Ślęza jest bliższa zadania decydującego ciosu. W 84. minucie żółto-czerwoni mieli piłkę meczową, ale po odegraniu Mateusza Stempina, z kilku metrów Maciej Firlej nie trafił w bramkę. Ta sytuacja zemściła się w 87. minucie gdy po raz trzeci w tym meczu na listę strzelców wpisał się Mateusz Kwiatkowski.

Porażka nie jest jedyną złą wiadomością. Kolejny z piłkarzy 1KS-u doznał groźnej kontuzji. Nie grający w ostatnich meczach z powodu urazu stopy Tobiasz Jarczak, wrócił w minionym tygodniu do zajęć, a na jednym z treningów zerwał więzadła w kolanie.

Ślęza Wrocław - Stilon Gorzów Wlkp. 2:3 (1:2)
Bramki: Stempin 39, Firlej 53 (k) - Kwiatkowski 2, 31 (k), 87

Ślęza: Ziarko - Repski, Mańkowski, Bohdanowicz (85 Molski), Matusik, Traczyk (46 Firlej), Jakóbczyk (61 Niewiadomski), Łątka, Wdowiak, Muszyński, Małecki (20 Stempin)
Stilon: Rudnicki - Ogrodowski, Okuszko, Kwiatkowski, Lisowski, Łaźniowski (56 Kakehi), Pawłowski, Bartolewski, Ouedraogo (46 Flis), Rymar (59 Zakrzewski), Stańczyk.

Żółte kartki: Bohdanowicz, Łątka, Muszyński oraz Rudnicki, Ogrodowski, Łaźniowski, Bartolewski.
Sędzia: Łukasz Groń.