Ślęza tylko remisuje w Gaci z Foto-Higieną [RELACJA, WIDEO]

2019-05-13, Autor: prochu

Piłkarze Ślęzy podtrzymują dobrą serię meczów bez porażki. W miniony weekend nie odnieśli co prawda szóstego zwycięstwa z rzędu, ale wywalczyli jeden punkt na trudnym terenie w Gaci, remisując z Foto-Higieną 1:1. Jedynego gola dla 1KS-u strzelił z rzutu karnego Mateusz Kluzek.

W sobotnim meczu Ślęza w niczym nie przypominała świetnie grającego przed tygodniem zespołu w potyczce z Rekordem. Z przebiegu gry ze zdobytego punktu wrocławianie powinni się jednak cieszyć, bo zespołem sprawiającym lepsze wrażenie i stwarzającym więcej zagrożeń podbramkowych była Foto-Higiena. Być może wpływ na postawę żółto-czerwonych miał brak dwóch, znajdujących się ostatnio w dobrej dyspozycji zawodników. Adrian Niewiadomski nie zagrał z powodu nadmiaru żółtych kartek, a Kornel Traczyk, choć wpisany był do protokołu wśród piłkarzy rezerwowych, tak naprawdę nie był gotowy by wspomóc swoich kolegów, po urazie jakiego doznał w ostatnim spotkaniu. Co prawda na ławce rezerwowych pojawił się też Maciej Matusik, lecz i on nie jest jeszcze w pełni gotowy do gry po kilkutygodniowej, spowodowanej kontuzją przerwie. Problemy kadrowe miała też i drużyna gospodarzy, w której zabrakło kontuzjowanego Marcina Buryło i chorego Łukasza Orzechowskiego.

Od początku spotkania gospodarze sprawiali wrażenie bardziej zdeterminowanych, co w ich sytuacji nie powinno jednak stanowić zdziwienia. Pierwsze ich uderzenia w kierunku bramki Ślęzy były jednak kiepskiej jakości. Po drugiej stronie boiska z rzutu wolnego Jakub Bohdanowicz strzelił zbyt lekko, by zaskoczyć Marcina Gąsiorowskiego. W 7. minucie miejscowi byli bardzo bliscy objęcia prowadzenia, lecz na szczęście dla 1KS-u, po uderzeniu jednego z nich, głową z linii bramkowej piłkę wybił Maciej Tomaszewski.

Ślęza może dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Za to grający prosty futbol zawodnicy Foto-Higieny stworzyli sobie dwie znakomite sytuacje, po których byli bardzo bliscy zdobycia goli. Wynik remisowy Ślęza zawdzięcza Piotrowi Zabielskiemu, który instynktownie obronił uderzenia z bardzo bliskiej odległości, oddane przez Dominika WejerowskiegoMichała Gałaszewskiego. Gospodarze stwarzali sytuacje, a gola zdobyła Ślęza. W 30 minucie Marcin Gąsiorowski w polu karnym sfaulował Adriana Repskiego, a jedenastkę pewnie wykorzystał Mateusz Kluzek.

Po bezbarwnym początku drugiej połowy i nieskutecznymi próbami zaskoczenia bramkarza Foto-Higieny przez Macieja Tomaszewskiego i Jakuba Bohdanowicza, z biegiem czasu zaczął się nasilać napór miejscowych. Co gorsza ich akcje często rozpoczynały się po błędach i stratach piłki przez wrocławian, w okolicach własnego pola karnego. W 65. minucie po indywidualnym rajdzie Paweł Bujakiewicz uderzył niewiele ponad poprzeczkę. Z każdą następną minutą coraz bardziej zaczęło pachnieć golem wyrównującym, a stał się on faktem w 69. minucie, gdy z bliska futbolówkę do siatki wpakował Jan Jakacki. Remis nie był wynikiem satysfakcjonującym żadną z drużyn, ale bliżej przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść byli w końcówce miejscowi i znów na przeszkodzie stanął im młodziutki bramkarz 1KS-u, broniąc pewnie uderzenie Jana Jakackiego i przenosząc końcami palców piłkę nad poprzeczkę po strzale Jehora Tarnowa.

- Utrzymywaliśmy się dłużej przy piłce ponieważ Foto-Higiena cofnęła się bliżej swojej bramki. Niestety brakowało nam dokładności przy ostatnich zagraniach, które mogłyby otworzyć nam drogę do bramki także uderzaliśmy trochę "głową w mur". Jednak po jednej z akcji udało nam się wywalczyć rzut karny i zdobyć bramkę. Myślę, że w meczu brakło nam trochę aktywności z przejścia z ataku do obrony i większej determinacji przy odbiorze piłki i dlatego też udało się przeciwnikom zdobyć bramkę wyrównująca. Trzeba szanować także zdobyty punkt i w środę zagrać z Warta Gorzów tak, abyśmy schodzili do szatni z trzema punktami - komentuje w wywiadzie z oficjalną stroną Ślęzy piłkarz 1KS-u Mateusz Stempin.

Kolejne spotkanie piłkarzy Ślęzy już w środę (15 maja) - wrocławianie podejmą Na Niskich Łąkach Wartę Gorzów Wielkopolski. Początek tej potyczki o godzinie 17.

Foto-Higiena Gać - Ślęza Wrocław 1:1 (0:1)
Bramki: Jakacki 69 - Kluzek 30 (k)

Foto-Higiena: Gąsiorowski - Bujakiewicz, Barski, Korytek, Tylki (78 Hawryło), Grochowski, Gałaszewski (61 Jakacki), Cieśla (61 Tarnow), Wejerowski (89 Stachowski), Krzyśków, Piórecki.
Ślęza: Zabielski - Stempin, Repski, Bohdanowicz, Kluzek (90 Kotyla), Molski, Wdowiak, Olejniczak (78 Berkowicz), Muszyński, Niemienionek, Tomaszewski (73 Lewkot).

Żółte kartki: Gałaszewski, Cieśla oraz Niemienionek.
Sędzia: Szymon Grabara.