Ślęza Wrocław nie daje za wygraną. Będzie kolejny mecz o wielki finał!

2016-04-22, Autor: jg
Koszykarki Ślęzy pokonały Wisłę Can-Pack Kraków 62:56 w czwartym meczu półfinału play-off Tauron Basket Ligi Kobiet. Tym samym w rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 2-2. Decydujące starciu odbędzie się w niedzielę w Krakowie.

Wrocławianki rozpoczęły czwartkowy mecz zgoła odmiennie niż rozegrane dzień wcześniej spotkanie numer trzy. Tym razem nie brakowało im koncentracji i odpowiednio realizowały założenia taktyczne. W efekcie po kilku minutach było 6:0 dla Ślęzy. Wisła jednak szybko zwarła szyki i jeszcze przed końcem pierwszej kwarty objęła prowadzenie (13:12).

W połowie drugiej części gry przewaga krakowianek sięgnęła nawet dziewięciu punktów. Ale odpowiedź miejscowych była znakomita. Kolejny fragment gry Ślęza wygrała 15:0 i przed przerwą zrobiło się 32:26 dla wrocławianek. Po zmianie stron było jeszcze lepiej. Po sześciu minutach trzeciej kwarty było już 46:32.

Mylił się jednak ten, kto sądził, że emocje w tym spotkaniu już się skończyły. Wisła jeszcze raz zebrała się do walki na całego i ten zryw omal nie przyniósł jej sukcesu. Na niespełna trzy minuty przed końcem czwartej kwarty emocje sięgnęły zenitu, bo „Biała Gwiazda” przegrywała już tylko 54:56.

Co więcej krakowianki miały swoją akcję ofensywną, jednak Justyna Żurowska-Cegielska nie trafiła z dogodnej pozycji po zbiórce w ataku. W odpowiedzi za dwa trafiła Marissa Kastanek, a jeden rzut wolny wykorzystała Sharnee Zoll. Ślęza złapała oddech i już nie pozwoliła sobie odebrać zwycięstwa.

Najwięcej punktów dla wrocławskiego zespołu zdobyła Agnieszka Kaczmarczyk (16), która świetnie radziła sobie także w obronie. Dwucyfrową zdobyczą mogły się też pochwalić Katarzyna Krężel (13), Egle Sulciute (12) i Marissa Kastanek (11).

Nad tempem akcji Ślęzy jak zwykle doskonale panowała Sharnee Zoll, która zaliczyła aż 11 asyst. Piąta odsłona półfinałowej rywalizacji Ślęzy z Wisłą w niedzielę w Krakowie. Początek meczu o godz. 18:30. Bezpośrednią transmisję ze spotkania będzie można obejrzeć na stronie www.basketligakobiet.pl.

Ślęza Wrocław – Wisła Can-Pack Kraków 62:56 (12:13, 20:13, 17:14, 13:16)

Ślęza: Agnieszka Kaczmarczyk 16 (1), Katarzyna Krężel 13 (1), Egle Sulciute 12, Marissa Kastanek 11 (2), Sharnee Zoll 8, Chay Shegog 2, Magdalena Leciejewska 0, Agnieszka Śnieżek 0.

Wisła Can-Pack: Yvonne Turner 14 (1), Cristina Ouvina 13 (1), Laura Nicholls 9, Denesha Stallworth 7, Magdalena Ziętara 6, Justyna Żurowska-Cegielska 4, Agnieszka Szott-Hejmej 3 (1). Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2-2. Kolejny mecz: niedziela, godz. 18:30, Kraków.