Ślęza wygrywa pod Ślężą. Wrocławianie w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski

2019-10-03, Autor: prochu

Ślęza Wrocław pojechała do Sobótki, by tam zmierzyć się z Zachodem i wywalczyć awans do pucharowego ćwierćfinału i ten cel osiągnęła. Może zwycięstwo wrocławian było niezbyt efektowne i po meczu stojącym na bardzo przeciętnym poziomie, ale wygrana 4:1 promuje 1KS do kolejnej rundy.

W porównaniu z podstawową jedenastką z sobotniego meczu w Gaci, od pierwszych minut na boisku w Sobótce zagrało tylko dwóch piłkarzy 1KS-u. Pozostali zajęli miejsce na ławce rezerwowych, a Robert PisarczukAdrian Niewiadomski dostali wolne.

Od pierwszych minut meczu toczonego na kiepskiej murawie i przy mocnych porywach wiatru, inicjatywa należała do żółto-czerwonych, co długo jednak nie przekładało się na sytuacje podbramkowe. Dopiero w 15. minucie Ślęza przeprowadziła pierwszą składną akcję, a ta przyniosła pożądany skutek w postaci gola Szymona Tragarza. Ślęza przeważała, ale niewiele z tego wynikało. Gdy wydawało się, że do przerwy zespoły będą schodzić przy skromnym prowadzeniu 1KS-u, na uderzenie z ponad 40 metrów zdecydował się Ernest Balicki, a piłka ku zaskoczeniu wszystkich wpadła Kacprowi Koziarzowi "za kołnierz".

Druga połowa wyglądała już inaczej, bo Ślęza nie tylko coraz mocniej przeważała, ale też raz za razem stwarzała zagrożenia pod bramką gospodarzy. Najpierw na listę strzelców znów wpisał się Szymon Tragarz, a kolejne trafienia zanotowali Mateusz Stempin i Hubert Muszyński. Ostatecznie Ślęza wygrała 4:1 i wywalczyła awans do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski.

Zachód Sobótka - Ślęza Wrocław 1:4 (1:1)
Bramki: Balicki 45 - Tragarz 15, 49, Stempin 60, Muszyński 88

Ślęza: Koziarz - Gil (75 Kotyla), Repski, Bohdanowicz (64 Tomaszewski), Lewkot (46 Traczyk), Matusik (46 Stempin), Gutierrez (64 Ahmed), Dyr, Tragarz (75 Muszyński), Wdowiak, Niemienionek.

Sędzia: Maciej Habuda.