Ślęza wyraźnie lepsza od dotychczasowego wicelidera [RELACJA, WIDEO]

2018-09-24, Autor: prochu

Piłkarze Ślęzy Wrocław po bardzo dobrym meczu wysoko wygrali z dotychczasowym liderem rozgrywek - Pniówkiem Pawłowice - 3:0 i awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Początek spotkania nie zapowiadał, że zakończy się ono tak pomyślnie dla żółto-czerwonych. Pniówek co prawda w niczym wrocławian nie zaskoczył, bo grał typowo śląski, prosty i fizyczny futbol. Wystarczyło to jednak by kilka razy poważnie zagrozić bramce 1KS-u. Już w pierwszych minutach Piotr Szermach miał okazje do wykazania się, broniąc groźne uderzenia Rafała AdamkaKrzysztofa Bodzionego. Ten drugi ponownie niebezpiecznie, lecz tym razem niecelnie strzelił w 7. minucie. Wrocławianie tymczasem nie mogli złapać właściwego rytmu. W grze piłkarzy Ślęzy brakowało cierpliwości i dokładności, co kończyło się podaniami, które nie trafiały do właściwego adresata.

Żółto-czerwoni otrząsnęli się po dwudziestu minutach. Dłużej zaczęli utrzymywać się przy piłce, a ich akcje nabrały odpowiedniego tempa i rozmachu. Z minuty na minutę przewaga Ślęzy stawała się coraz bardziej wyraźna, aż nastąpił moment, który wstrząsnął Pniówkiem. W 36. minucie wrocławianie przechwycili piłkę na połowie rywali i po wymianie podań pomiędzy Mateuszem Kluzkiem i Jakubem Bohdanowiczem, ten drugi otworzył wynik meczu. Kibice jeszcze nie przestali cieszyć się z prowadzenia 1KS-u, gdy ponownie mieli powody do radości. W kolejnej akcji Maciej Matusik dośrodkował futbołówkę w pole karne, a Mateusz Stempin znakomitym uderzeniem głową nie dał żadnych szans Bartoszowi Gocykowi na skuteczną interwencję.

Po zmianie stron to goście mieli niezłą okazję bramkową, lecz Sławomir Szary fatalnie uderzył z rzutu wolnego. Za to swojej okazji nie zmarnował Maciej Matusik, obsłużony świetnym podaniem przez Mateusza Kluzka i w 48. minucie było już 3:0. Wrocławianie mieli pełną kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi, a sam mecz mogli wygrać w jeszcze bardziej imponujących rozmiarach. Ze strzałami Jakuba Bohdanowicza i Adriana Niewiadomskiego w dobrym stylu poradził sobie Bartosz Gocyk

Ślęza Wrocław - Pniówek 74 Pawłowice 3:0 (2:0)
Bramki: Bohdanowicz 36, Stempin 37, Matusik 48

Ślęza: Szermach - Stempin (63 Niewiadomski), Repski, Bohdanowicz, Lewkot (76 Tomaszewski), Matusik (63 Traczyk), Kluzek, Molski, Łątka, Olejniczak (88 Jakóbczyk), Muszyński.
Pniówek: Gocyk - Wójcik (56 Kopacz), Szary, Caniboł (56 Szatkowski), Goik, Morcinek, Bodziony (56 Paleczny), Ciuberek, Prusek (56 Sobczak), Musioł, Adamek.

Żółte kartki: Molski oraz Caniboł, Musioł, Adamek, Sobczak.
Sędzia: Łukasz Groń.